Reede, 3. veebruar 2023
Neljapäeval teatas BMW, et soetab kuulsa BMW-de kiiremaks ja luksuslikumaks ehitamisele keskendunud firma Alpina.

See on vajalik selleks, et 1965. aastal asutatud Alpina elama jääks – tööstuse suundumused ei soosi nende senist toodangut ning samaviisi jätkamist.

Alpina, kusjuures, on vanem kui BMW enda “majasisene” M-divisjon, mis alles 50-aastaseks sai! Seega pärandi jätkamine on igatahes omal kohal.

Alpina 4/3
Foto: Alex Sobran. Üks esimesi Alpina mudeleid 4/3 põhines E21 320i-l.

Alpina paikneb BMW-ga samal, Baieri liidumaal, ning nendevaheline koostöö on olnud väga tihe. Osades riikides müüvad isegi ametlikud BMW esindused Alpina mudeleid! Samasugune koostöö jätkub kuni 2025. aastani.

BMW osana hakkab Alpina tegelema kõigi seniste autode hoolduse, nende varuosade ja ka brändiaksessuaaride tootmisega, kuid “suure venna” toel laiendatakse ka uute sõidukite arendusprogrammi.

Alpina mudelite ehitamine liigutatakse BMW tehas(te)sse, võttes palgale seniseid Alpina töötajaid. Firma väiksus on seni võimaldanud toota vaid tuhatkond sõidukit aastas ning BMW käe all plaanitakse seda muuta.

BMW sõnutsi võimaldab Alpina soetamine laiendada tootevalikut ning tööstuse arengutega sammu pidada, mis tähendab loomulikult elektrit.

Alpina B7 2020
Senine Alpina lipulaev B7

Fotod: Alpina, Alex Sobran

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.