Reede, 29. september 2023
Bassadone Automotive Nordic kontserni kuuluv Peugeot’, Citroëni ja DS sõidukite maaletoomisega tegelev Auto-Bon Oy omandab LänsiAuto grupilt Opeli impordiäri Eestis, Lätis, Leedus ja Soomes.

Tehing sisaldab ka hiljuti avatud Opeli müügisalongi Tallinnas. Kõigi osapoolte äritegevus jätkub muutusteta kuni konkurentsiametite kinnitusteni. Omanikuvahetus ei mõjuta Opeli kliente ning koos äritegevusega võetakse üle ka kõik LänsiAuto praegused töötajad. LänsiAuto värskest esindusest Peetris oleme lähemalt kirjutanud siin.

Opel kuulub Stellantis Grupi portfelli, kes on ka Peugeot’, Citroëni ja DS-i sõidukite tootja. Sama tootja erinevate brändide müügi ja hoolduse koondamine toetab täielikult Stellantise strateegiat ning loob kõigi osapoolte jaoks märkimisväärset efektiivsust.

“Tegu on loogilise järgmise sammuga meie edasise koostöö arendamisel Stellantisega. Opeli ülevõtmine annab võimaluse pakkuda nii oma klientidele kui edasimüüjatele suuremat lisaväärtust ning efektiivsust läbi kogu tarneahela,” kommenteeris Markus Vuolle, Auto-Bon Oy tegevjuht. “Opeli tuntud saksa karakter täiendab meie senist prantsuse päritolu brändide portfelli,” lisas ta.

Länsiauto Peetris, foto: Sergei Zjuganov

LänsiAuto fookus on edaspidi peamiselt jaemüügiäri ning rendi- ja liisinguäri arendamisel Soomes ning grupi ettevõtetel saab jätkuvalt olema oluline roll sealse turu Opeli müügi- ja teenindusvõrgus.

“Autoäri ja -tööstus on lühikese aja jooksul väga suure muudatuse läbi teinud. See on loonud vajaduse erinevaid ärisuundi konsolideerida. Kõnealune tehing loob olulisi uusi sünergiaid kõigile osapooltele. LänsiAuto keskendub edaspidi oma jaeäride ning Bassadone grupp impordiäri arendamisele,” selgitas Tommi Köninki, LänsiAuto Oy tegevjuht.

“Auto-Bon võttis Peugeot’ Baltikumi impordiäri üle suvel 2018, millele järgnes Citroëni impordiäri ülevõtmine 2020. aasta sügisel. Opeli lisamine meie brändiportfelli on ootuspärane samm ettevõtte ambitsioonikas kasvustrateegias. Tehing annab meie diilervõrgule võimaluse nii oma äritegevust laiendada kui konkurentsivõimet kasvatada,” kommenteeris Peugeot’ ja Citroëni Baltikumi maaletooja Auto-Bon Baltic OÜ tegevjuht Andrus Kuus.

Opeli jaemüügiäri Tallinnas võtab üle Bassadone gruppi kuuluv AutoHalle OÜ, mis tegeleb mitmete brändide edasimüümise ja teenindusega nii Tallinnas kui Riias. Opeli müügiesindusest saab AutoHalle kolmas müügisalong Tallinnas. “Oleme üks kiiremini kasvavaid automüüjaid regioonis ning Opeli lisandumine meie mitmekülgsesse portfelli on väga oodatud,” lisas Veiko Karu, AutoHalle OÜ tegevjuht.

“Meie ärile loob laienemine olulist lisaväärtust ning täiendavat efektiivsust. Tehing võimaldab meil tõhusamalt erinevate kaubamärkide ja ärifunktsioonide üleselt töötada ning see on otseselt kasulik nii meie lõpptarbijatele kui ka edasimüüjatele,” lisas Bassadone Automotive Nordic Oy tegevjuht Antti Ruhanen.

Fotod: LänsiAuto, Sergei Zjuganov

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.