Alates tänasest alustavad Tallinnas sõitmist autonoomsed trollid, mis teenindavad reisijaid liinil nr 72 suunal Keskuse-Kopli.

TLT ehitas eelmise aasta lõpus kaks trollibussi ümber autonoomseteks ehk piiratud vahemaadel kontaktliine mitte vajavateks trollideks. See on ainulaadne projekt mitte ainult Eestis, vaid terves maailmas.

„Teenusepakkujana oleme maailmas ainukesed, kes on julgenud iseseisvalt ühissõidukite arendustöö projekti teostada. Esimeste proovisõitude järel saame kinnitada, et TLT spetsialistide poolt ümberehitatud trollid suudavad ilma sarvedeta sõita kuni 20 kilomeetrit,“ ütles TLT juhatuse liige Otto Popel.

Popel lisas, et esialgu võib kahte autonoomset trolli näha sõitmas bussiliinil nr 72 suunal Keskuse-Kopli ning trolliliinil nr 4. Mustamäe poolse osa läbivad sõidukid kontaktliinis ning ülejäänud osa aku toitel. Kuid pole välistatud, et seejärel hakkavad trollid esimest korda Tallinna ajaloos sõitma ka Lasnamäe kanalis, kus seni trollibussid sõitnud ei ole.

„Kui seni on Tallinnas räägitud trammiliinide pikendamisest Laagna teele, siis tänu autonoomsetele trollidele võivad pealinna tekkida ka uued trolliliinid – autonoomsete trollide akud võimaldavad sõita ligi 20 kilomeetrit ehk seeläbi saab seniseid trolliliine oluliselt pikendada,“ nentis Popel.

Ta lisas, et uuendatud sõidukid annavad võimaluse pikendada liinivõrku ja suurendada trollide mobiilsust. „Kui seni on trollid pidanud aeg-ajalt näiteks elektriliinide rikke tõttu seisma jääma, siis autonoomsed trollid suudavad sellistest olukordadest pääseda ning sõitu jätkata,“ selgitas TLT juhatuse liige Otto Popel.

TLT ehitas oma Kadaka tee depoos ümber seni liinil olnud Solaris Trollino 12 ja Solaris Trollino 18 trollibussid. Trollide vooluvõtturi süsteemi uuendati, sõidukitele lisati akupakid ning lisaks värskendati sõidukite sisemust.

„Trollidele lisati konditsioneer, mis tagab ka suviste kuumade ilmadega paremad reisitingimused. Lisaks uuendati istmeid ning trollide sisedisaini, mis on inspireeritud mere-temaatikast,“ lisas Popel.

Foto: TLT

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.