Nüüd ja edaspidi jagame Acceleristas autokooli Juhiluba liiklusekspertide Kaido Kesperi ja Eve Tellissaare soovitusi, kuidas liikluses ohuolukordi ennetada ning olla teistega arvestav kaasliikleja.

Eksperdid kommenteerivad konkreetseid õnnetusjuhtumeid, et need enam kunagi ei korduks. Räägime rasketel teemadel selleks, et säästa elusid. Enamasti on õnnetuse põhjuseks ettevaatamatus, hooletus, liikluseeskirja mittetundmine või vastutustunde puudumine.

[dropcap]SURMAGA LÕPPENUD ÕNNETUS [/dropcap]3. detsembri õhtul, kella 18.35 ajal juhtus Lääne-Virumaal Pärnu-Rakvere maanteel raske liiklusõnnetus, milles hukkus autorehvi vahetuseks autost välja tulnud naine.

Õnnetus juhtus Pärnu-Rakvere-Sõmeru maantee 156. kilomeetril sirgel teelõigul, kus sõiduautolt Peugeot sai löögi 28-aastane naine, kes suri sündmuskohal. Arvatavasti purunes Rakverest Tapa poole liikunud sõiduautol Ford rehv, mille tõttu peatati sõiduk teepervel.

Rehvivahetuse ajaks väljusid autost juht ning kaasreisijaks olnud naine, kes kõndis maantee servas. Hukkunud naisterahval ja rehvi vahetanud juhil ei olnud helkurivesti ega helkurit ning esialgsetel andmetel ei põlenud hädapeatunud sõidukil ka ohutuled.

IMG_6762

[dropcap]EKSPERDI SÕNUM [/dropcap] Maanteel, pimedal ajal tee ääres peatunud sõidukil peavad põlema ohutuled, ääretuled ja olema lisaks paigaldatud ohukolmnurk juhul, kui auto on teel või piiratud nähtavusega kohas.

[dropcap]! [/dropcap]Helkurvest selga! Inimene näeb tuledega autot sirgel teel kilomeetri kauguselt või kaugemalt, aga autojuht märkab mittehelkivat jalakäijat lähitulede valgel alles 27 meetri kauguselt. Kui auto liigub maanteel kiirusega 100 km/h, siis  sekundi jooksul läbib auto 33 meetrit. Helkurvestis askeldajat on näha juba mitmesaja meetri kauguselt. Helkurvest on kohustuslik, sest see võib päästa elu!

Fotod: Eik Erik Sikk

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.