Neljapäev, 5. oktoober 2023
Volkswagen näitas töötavat elektriautode laadimisrobotit, mis võib täiesti iseseisvalt toimetada. Idee on küpsenud vähemalt aasta ning on nüüd kandnud esimesed viljad.

VW Mobile Charging Robot on ootamatult sarnane “Star Warsi” filmisaagast tuntud droidile R2-D2. Peamine muudatus selliste robotite kasutuselevõtul oleks loomulikult see, et tihedalt asustatud elamurajoonides tuleks laadija auto juurde ning omanikud ei peaks seda viima näiteks lähedalasuva kaubanduskeskuse parklasse üleöö laadima.

Selline lahendus vähendaks ka vajadust rajada igale poole parklatesse ja garaažidesse kallist ja keerukat laadimisinfrastruktuuri.

VW pressiteate kohaselt toimetab robot täiesti iseseisvalt ning “suhtleb” laadimist vajava autoga: liigutab ise sõiduki sobivasse asendisse, avab laadimisluugi, sobitab sellesse laadija ning pärast ühendab laadija lahti ja sätib auto tagasi algsele kohale. Robot suudab laadida ka mitut autot korraga.

Siit aga põhiküsimus – kus roboteid endid laetakse ning kuidas see mugavam on? Volkswagen alles hindab ja simuleerib robotite suurema kasutuselevõtu mõjusid ning kindlasti kuuleme edasistest arengutest varsti.

Foto ja video: VW AG

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.