Enamasti põhinevad navigatsioonisüsteemid visuaalsel vaatlusel, kuid Honda algatatud initsiatiiv lõi ka pimedatele jalutajatele sobiva lahenduse.

Honda poolt algatatud Ashirase Inc. poolt loodud vaegnägijatele mõeldud navigatsiooniseade koosneb kahest jalanõude külge kinnitatavast karbikesest, mis tuleb ühendada telefonirakendusega.

Kui kõik ühendatud ja sihtkoht valitud, hakkavad karbikesed suunavalt värisema. Honda ja Ashirase esindajate sõnul võimaldab lahendus mugavalt, rahulikult ja turvaliselt liigelda.

Kuigi esialgu võib mõelda, et sihtkoha sisestamine käib vaegnägija jaoks tõenäoliselt läbi häälkäskluste ning miks ei võiks ka lihtsalt GPS-i hääljuhistele seada, on sellel just turvalisuse vaatepunktist puudusi.

Esiteks ei pruugi linnaoludes käsklusi adekvaatselt kuulda, kõrvaklappide kasutamine aga pole liikluses turvaline. Ashirase loodab selle riski kõrvaldada ning oma toote müüki paisata 2023. aasta märtsis.

Meedia: Honda/Ashirase

Jaga

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.