Ford on arendamas robotlaadimisjaama, mida kasutajad saavad oma nutiseadmega juhtida. See võib kõlada tuttavalt, kuna Tesla õrritas sarnast lahendust juba 2015. aastal.

Kuid Tesla lahendusest pole siiani midagi saanud – Elon Musk teatas 2020. aastal, et töö jätkuvalt käib. Fordi lahendus on samuti arenduses, kuid Tesla viivitusi teades võib juhtuda, et Ford saab oma toote enne turule.

Fordi sõnutsi võimaldaks robotlaadimisjaam näiteks puuetega juhtidel oma Mustang Mach-E-d või F-150 Lightningut laadida ilma autost väljumata. Soovijad saaksid samas ka auto laadijasse jätta ning lasta robotil toimetada.

Fordi robotlaadija on praeguseks liikunud laborist välja ning seda katsetatakse elulistes situatsioonides. Kui laadija aktiveerida, sõidab käpp auto laadimisava külge ning juht saab laadimist oma FordPassi telefonirakenduse kaudu jälgida. Kui laadimine lõpetatud, taandub käpp tagasi oma “pessa”.

Hetkel on selliseid laadijaid maailmas vaid üks ning see ehitati Dortmundi tehnikaülikoolis. Ford plaanib tulevikus neid laadijaid paigaldama hakata näiteks invaliidide parkimiskohtade lähedusse, kuid arvab, et need võiks kasutust leida igal pool mujalgi, avalikest parklatest kodudeni.

Fordi soov on lõpuks jõuda täielikult automatiseeritud lahenduseni – umbes nagu autopesula. Omanik “saadab” oma auto laadimisjaama otsima ning auto tuleb pärast ise tagasi ka! Me kahtlustame, et sinna on veel aega – hetkel näeb ainukest laadijat toimetamas allolevas videos.

Meedia: Ford

Jaga

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.