Neljapäev, 25. aprill 2024
28. novembril selgusid rahvusvahelise ideekonkursi Enefit Idea Hub – The Pitch 10 finalisti, kes jätkavad tööd selle nimel, et arendada oma idee koos Eesti Energiaga toimivaks äriks.

Tänavune konkurss otsib ideid uute teenuste ja neid toetavate tehniliste lahenduste väljatöötamiseks kolmes suures valdkonnas: nutikas transport ja teenused ning tark linn.

Eesti Energia juhatuse liikme Margus Valsi sõnul on pea kõigil finalistide ideedel teostumise korral potentsiaal olla edukas mitte ainult oma koduriigis, vaid ka ettevõtte koduturgudel Balti- ja Põhjamaades ning Poolas, kus elab kokku üle 60 miljoni inimese.

„Tänavuse ideekonkursi finalistide selgitamine oli mullusest märksa keerukam mitte ainult esitatud ideede arvu kahekordistumise, vaid eeskätt sisulise kvaliteedi tõusu tõttu,“ ütles Vals. „Žürii ülesanne oli meeldivalt raske, sest põnevaid, ent samal ajal äriliselt perspektiivikaid ning reaalseid probleeme lahendavaid ideid oli rohkem kui finaalikohti.“

Kümne finalisti seas on kaheksa ideed Eestist ning üks Lätist ja Leedust. Finalistidest viis keskendub nutikate teenuste, neli targa linna ja üks elektritranspordi arendamisele.

Valitud jätkavad Enefit Idea Hubi mentorprogrammis, kus 16 energeetikavaldkonna tippspetsialisti aitavad nende innovaatilisi ideid arendada. 30 000 eurose auhinnafondiga konkursi võitjad selguvad 21. jaanuaril.

The Pitchi poolfinaali žüriisse kuulusid EE juhatuse esimees Hando Sutter ning äri ja infotehnoloogiajuht Agnes Roos, Elektrilevi juhatuse esimees Jaanus Tiisvend, äriinglite võrgustiku tegevjuht Anu Oks ning Ampler Bikes asutaja Ardo Kaurit.

The Pitch 10 edasipääsejat
AirFrame

Uudne aknaraam, mis töötab soojust tagastava ventilatsioonina ning aitab parandada hoonete sisekliimat ja hoida kokku energiat.

COOLify

Mobiiliäpp klientidele oma CO2 emissioonide neutraliseerimiseks. Nt kui inimene lendab lennukiga, saab äpist endale osta vastava koguse CO2 kvooti.

Kvootide müügist teenitud raha eest ehitatakse päikesepark. Kogu kasum investeeritakse uute päikeseparkide rajamisse.

Elektrilevi Storm App

Elektrilevi äpp, mis annaks kasutajale personaalset infot nende elektrikatkestuse kestvuse, oodatava elektri taastamise aja ja lähima elektriga varustatud avaliku koha osas.

Multi-Fuse

Tark ja kaugjuhitav peakaitse, et võrguettevõte saaks klientide vahel vastavalt vajadusele reaalajas peakaitse suurust muuta ning vajadusel ka lühiajaliselt suurendada. Täiendavalt annab lahendus klientidele võimaluse ise kaugjuhitavalt peakaitset juhtida.

NutiParkla

Vabade parkimiskohtade monitooring sensorite ja pildituvastusega ning info edastamine läbi rakenduse. E-mobility rakenduse lisakiht/lisaväärtus.

Shared Corporate Cars

Rentida ettevõtete autosid välja ajal kui ettevõtted neid ise ei kasuta. Nt teha Eesti Energia autod õhtu- ja öötundidel lühiajalise rendi autodeks.

Smart Pole

Varustada elektripostid anduritega, mis annavad märku, kui post on tuulest või näiteks avariist tingituna kõver. Seeläbi saab ennetavalt posti välja vahetada ja tõuseb võrgu töökindlus. Andurid aitavad määrata lisaks rikete asukohta.

Smart Residential Heating Solutions

Tarkvara, mis leiab optimaalse küttelahenduse etteantud parameetrite järgi, võtab arvesse keskkonnamõjusid.

The Power Bank Park

Panna käidavatesse kohtadesse akupangad, mida inimesed saaksid vajadusel rentida.

Virtual Assistant

Müügiinimeste koolitusalgoritm, mis jagab soovitusi klientidega suhtlemiseks ja mida pakkuda konkreetsele kliendile.

Kaanepilt: EE 2018 ideekonkursi võitja

KOMMENTEERI SIIN