Kolmapäev, 1. veebruar 2023
Tesla tootevalik peab lähiaastatel oluliselt laienema, et Elon Muski välja käidud tulevikuplaanid tõeks saaksid. Kõlab loogiliselt, et elektriautode rivisse lisandub väikebuss, mis võimaldaks tootjal konkureerida tarbesõidukite segmendis. Netiväljaanne Jalopnik spekuleeris, et mikrobuss ehitatakse Model X põhjale. Elon Musk on kõlakatele säutsudes omakorda hoogu andnud.

Jalopniku ajakirjanikud arutlesid pikalt, milline peaks Tesla pisibuss välja nägema. Kuna Volkswagen on triki oma BUDD-e bussikesega juba ära teinud ning võtnud muuhulgas suuna Hiina turu vallutamisele, pole Muskil vaja jalgratast leiutada.

BUDD-e hullutab hiinlasi, Volkswagen valmistub tootmiseks Hiinas

Tesla mikrobuss peaks kandma disainigeeni, mis ühendaks endas vana ja armsa (VW T1) uue ja huvitavaga (Model X, Model 3) ning suudaks läbida ühe laadimisega arvestatava vahemaa. Bussi võiks ehitada Model X platvormile, mille suurus oleks just paras, et tootmine kiirkorras käima tõmmata. Veel lisab Jalopnik, et algusest peale olekski Model X võinud olla väikebuss.

Graafik Jason Torchinsky võttis arvutihiire kätte ja visandas Teslale mikrobussi, mis näebki välja nagu VW T1 ja Model X ülesöönud järeltulija.

Ja nüüd läheb põnevaks. Musk luges Jalopniku mõtet ja vastas ettepanekule-kõlakale muidugi Twitteri kaudu. “Tubli tulemus Jalopnikult. Tesla Minibus ehitatatakse Model X šassiile. Sõidukisse mahub üllatavalt palju inimesi.” Teisisõnu, Musk kinnitas Jalopniku spekulatsioone. Mikrobuss tuleb ja tõepoolest Model X alusel. Otse loomulikult koos kõigi Tesla tehnoloogiatega, superkiirest laadimisest autonoomse sõiduni.

Tesla minibuss

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Tänane maailm toimib päris pööraselt. Mina ütlen sulle, et sa oled lendav vaip, sa hakkad seda uskuma; ja teatad peagi kõigile, et suudad susside ja hommikumantli jõul leviteerida. Võimidagi. No võib-olla pole see kõige õnnestunum näide, aga vägisi jääb mulje, et Musk müüb suurima heameelega maha kõik, mis talle sobiv tundub.

Jah, muidugi on elektrilist minibussi vaja. Neid oleks kohe rohkem vaja, sest ühistranspordi puudujääke võimaldaks särtsakas ja ruumikas transpordivahend kindlasti lahendada. Lihtsalt, BYD, Volkswagen, Nissan, … nad on selle bussi juba teinud. Musk… lubab.

Seda, kas juba ka planeerib, ei tea. Investorid on naa-aaatukene ärritunud sellest, et Tesla ei suuda suurte plaanidega sammu pidada ning autode tootmine venib; ja eks seal on muid puudujäägikesi ka. Mis, loomulikult, loomulikult!!!!, saavad kohe-kohe korda tehtud.

Puht tundelises plaanis – anna meile uudist Tesla, tee meile autosid, busse, laevu, ronge ja lendavaid vaipu! Me räägime sinust, me armastame sind! Sest keegi peab olema, kes maalib värvilisi pilte helgest tulevikust olukorras, kus maailm on üks ädaorg, ärasuremapeabkord.

Allikas ja meedia: Jalopnik

Elon Musk unistab ja lubab, hiinlaste BYD teeb. Palju rohkem teeb!

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.