Volvo tutvustas 4. juulil maailmale oma M-i ehk mobiilsuslahendustele pühenduvat allüksust. Nii nagu loete, nii ongi: Volvo uue brändi nimi on M. Lihtsalt M. Asjasse on segatud ka Rootsi tuntuim autojagamisplatvorm Sunfleet. Volvo oma M debüteerib uuel kevadel.

Noobelautotootja Volvo Cars esitles 4.juulil täiesti uut kaubamärki M, mis võimaldab laiendada ettevõtte mobiilsuslahenduste alast tegevust kogu maailmas, pakkudes nutirakenduse kaudu usaldusväärset tellimuspõhist ligipääsu sõidukikasutusele ja sellega seotud teenustele.

LIIKUMINE ON VABADUS

M on kavandatud nutika rakendusena, mis suudab koguda andmeid kasutajate vajaduste, eelistuste ja käitumisharjumuste kohta ning saadud info põhjal kohandada end konkreetse inimese jaoks sobivaks. “Liikumine on vabadus,” deklareerib M ja püüab kasutaja õlgadelt võtta omamise koorma.

Volvo M ehk lihtsalt M debüteerib Rootsis ja Ameerikas 2019. aasta kevadel ning see on mõeldud ennekõike linlastele, kelle autokasutuse paradigma on viimaste aastatega oluliselt muutunud. Auto omamisele eelistatakse suurlinnades järjest rohkem vajaduspõhist rentimist või autojagamist ning ühenduvusteenused on aina tähtsamad auto valikul.

“Volvo Cars on muutumas enamaks kui pelgalt autotootjaks. Me mõistame, et linnaelanikest autoomanikud on muutmas oma eelistusi traditsiooniliste auto omamise võimaluste osas. M on üks osa meie pakutavast lahendusest. Oleme muutumas otseselt tarbijale suunatud teenuste pakkujaks, mida väljendab ka meie uus missioon ‘Freedom to Move’,” kinnitab Volvo Cars´i president ja tegevjuht Håkan Samuelsson.

Volvo oma M töötab uudse iseõppiva tehnoloogia kallal, mis peab tulevikus selgitama välja kasutajate vajadusi, et pakkuda rohkemat kui vaid infot selle kohta, kus klient oma sõiduki kätte saab.

AEG ASTUDA SAMM EDASI

“Täna saadaolevad lahendused pakuvad peamiselt alternatiive taksosõidule või ühistranspordi kasutamisele,” selgitas Volvo Car Mobility tegevjuht Bodil Eriksson.

“Meie fookuses on asjaolud, kuidas inimesed kasutavad neid autosid, mida nad omavad – see on see, mis meid eriliseks muudab. Meie eesmärgiks on pakkuda just sellele reaalset alternatiivi. Pakutav lahendus peab võimaldama igaühel elada ja tegutseda just temale sobival viisil, maksimaalselt oma väärtuslikku aega säästes. Näeme võimalust, kuidas pakkuda tõeliselt preemium-tasemel kasutajakogemust.”

Lisaks tiimile, kuhu kuuluvad parimad suurte kogemustega tarkvarainsenerid ja tipptalendid, tugineb M rakendus Volvo Car kontserni kuuluva autojagamislahenduste teerajaja Sunfleet´i poolt 20 aasta jooksul kogutud oskusteabele ja andmetele.

Sunfleet on Rootsi juhtiv autojagamisplatvorm, mis hõlmab 1700 sõidukist koosnevat autoparki ja 500 000 kliendisuhet aastas. Sunfleet ja M integreeritakse omavahel täielikult 2019. aastaks, muutes uudse teenuse kättesaadavaks kõigile praegustele Sunfleet´i klientidele.

VOLVO OMA M TAHAB OLLA TEENÄITAJA

“Mobiilsuslahenduste alal on toimumas üleminek uutele põhimõtetele ja Volvo Cars on nende muudatuste läbiviimisel liidrirollis. M loob Volvo Cars´i jaoks uusi kasvuvõimalusi ja on kesksel kohal, saavutamaks eesmärki luua järgmise aastakümne jooksul enam kui 5 miljonit kliendisuhet,” kinnitas Håkan Samuelsson.

“Stockholm saab olema M-i arenduskeskuseks, seal ongi juba käimas ulatuslik testiprogramm. Laiema ulatusega beeta-testimine algab aga tänavu sügisel,” lisas Bodil Eriksson. Lisainfot M teenuste kohta avaldatakse hiljem käesoleva aasta jooksul.

Allikas ja meedia: Volvo. Tõlkis: Lena Murd

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.