Reede, 22. september 2023
Lucid Motors, endise nimega Atieva, näitas äsja avalikkusele esimesi pilte oma elektrilisest ideeautost. 2007. aastal Californias tegevust alustanud idufirma on võtnud sihiks kukutada troonilt Tesla Model S-i ning loodab lähiajal püstitada tehase, mis suudaks valmistada rohkem kui 100 000 elektrilist noobelautot aastas.

Tesla Model S on olnud paljude uute startup – autotootjate maamärgiks, olles täna ühtlasi Ameerika Ühendriikides enim müüdud esindusauto. Ei möödu nädalatki, kui me ei kuuleks meedia vahendusel mõnest uuest üritajast, kes tahab ehitada parema ja ägedama elektriauto kui seda on populaarne Tesla Model S.

lucid atvus

Lucid Motorsi, endise Atieva esimene noobelelektriline viskab päevselgelt just Model S-ile kinda: auto mõõtmed ning üldmulje on sarnased, see-eest disain on kõvasti tänapäevasem ja isikupärasem. Lucidi insenerid küsivadki Tesla omanikelt retooriliselt: “Kas meie oleme need, kes valmistavad teile teie järgmise elektriauto?”

Ideeauto disainikeel on elegantselt siledast Teslast väga erinev: lühikesed esi-ja tagaülendid, klaaskatus, rõhutatud välisjooned. Irvhambad on uue sõiduki juba nimetanud Fordi ja Chevrolet ristsugutiseks, mis kontekstis ei kõla just kõige suurema komplimendina.

Auto nime kohta on vastuolulist infot, Lucid Motorsi pressimaterjalist on näha nimi Lucid, meedia spekuleerib aga ka Atieva Motorsi ideeauto nime Atvusega. Seega, Lucid, Atvus, need mõlemad või midagi hoopis muud – tõde selgub siis, kui auto ideetasandilt ja renderdatud piltidest esimese proovipartiini jõuab.

Ka täpsemat tehnilist informatsiooni ei ole tootja veel väljastanud, kuid ideeautol peaks olema 87 kWh veoaku, mis annab jõudu kahele elektrimootorile. Nende koguvõimsus on tublisti üle kuuesaja kilovati.

Kui need andmed vastavad tõele, siis jätab Atvus Tesla Model S P100D seljataha. Auto käsitsemine on lihtne, kuna selles on palju automatiseeritud juhtimissüsteeme. Isesõitvast elektriautost tootja esialgu siiski vaikib. Sõiduraadiuseks lubatakse ühe laadimisega kuni 490 kilomeetrit ning see näitaja on taas kord väiksem kui Tesla Model S-il ning kehvem ka mitmest “tavalisest”, juba tootmises olevast elektriautost.

Lucid Motorsit juhib Tesla endine peadirektori asetäitja Peter Rawlinson, kes on kaasanud ridamisi noori insenere ja IT-geeniusi. Seltskonna tõenäoliselt tuntuim töö on veel endise nime alt valmistatud M-B Vitol põhinev Atieva elektrikaubik, mida järjest täiustatakse.

Elektriauto loomise kõrval tegeletakse märksa põhjalikumalt akutehnoloogia innovatsiooniga ehk siis tehakse seda, mida teevad täna kõik – püütakse leida lahendus kohmakatele metallkärakatele, mis ei taha kuidagi endasse ahmida soovitud kogust energiat.

Rawlinson on optimistlik. Äsja teatas ta, et Lucid otsib kohta autotehasele, mis hakkab tulevikus valmistama vähemalt 130 000 nooblit elektriautot aastas. Seegi number oleks võrreldav Tesla praeguste toodangumahtudega ent jääb sellele tõenäoliselt juba lähitulevikus alla, kui Musk suudab oma suurejoonelised plaanid ellu viia.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Kõrvalt vaadates paistab, et Atieval, nüüdse nimega Lucidil läheb paganama hästi. Instagramis on neil koguni 282 jälgijat ning nende FB kontol toimub samuti erakordselt aktiivne fännkonna kasvatamine – sõpru on juba rohkem kui Acceleristal (loodame, et te aitate Lucidile järele võtta ja möödagi minna).

Eks iga algus olegi raske. Ettevõte alustas 2007. aastal ning võimalik, et selle loojate soontes voolab hiidlaste “ootame-vaatame” verd. Või siis on tegu suurte tegude meestega, kelle toodetest me ühel päeval lihtsalt väga ootamatult kuuleme. Praegu ei kõla jutt “teeme Muskile ära” kuigi veenvalt ega ka originaalselt. Kõik aina teevad Muskile ja Teslale, aga ärategemise tuhinas näib ununevat käegakatsutavate toodete müügilepaiskamine… eks elu näitab.

Allikas ja meedia: tootja

Vaata, kuidas kaubik teeb Teslale ja Ferrarile kiirendusrajal lihtsalt pähe!

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.