Uuring: mehed ostaksid elektriauto, aga naised on uuendusmeelsemad!

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Ameerika Ühendriikides läbi viidud pimeuuring selgitas välja, et mehed ostaksid meelsasti elektriauto, naised aga on oluliselt uuendusmeelsemad ning on rohkem avatud tehnoloogia integreerimisele autodesse, samuti on naised valmis katsetama isesõitvat autot.

Kuigi kõnealused uuringud viidi läbi Ameerika Ühendriikides; ja suhteliselt väikese valimiga, on kahe sugupoole erinevusi siiski põnev jälgida. Uuringud käsitlevad naiste ja meeste, kuid ka vanusegruppide erinevat lähenemist tehnoloogia ja uuenduste kasutamisele autodes, sealhulgas ka eelistusi kütusetüüpide osas ja suhtumist isesõitvatesse autodesse.

Iga-aastane Jabian Automotive Industry Survey pimeuuring 1 045 Põhja-Ameerika autojuhi hulgas näitas, et 38 protsenti naistest usub, et isesõitvad autod on tulevik. Meestest usub seda ainult 21 protsenti. 54 protsenti neist naistest ütles, et nad oleksid nõus maksma rakenduse eest, mis võimaldab nende sõidukil suhelda enne hooldust teenindusega, samas kui ainult 38 protsenti meestest arvas sama.

Nissan Leaf 2015“On huvitav näha, kuidas naised on rohkem avatud tehnoloogia ja selle kasutamise suhtes autodes ja autoteenindustes,” ütles Jenni Crenshaw, Jabian Consulting’u tegevjuht. “Vaadates numbreid näeme, et naised tahavad kasutada tehnoloogiat mugavuse ja täiendavate võimaluste pärast, samas mehed soovivad pigem efektiivsust ja meelelahutust huvides.” See viimane aspekt võib omada tähtsust järgnevas uuringus.

Vastavalt Harris Polli mai lõpus Ameerika Ühendriikides läbi viidud online küsitlusele 2 225 täiskasvanu hulgas ütles 25 protsenti meestest ja 17 protsenti naistest, et nad kaaluksid elektriauto ostmist. Huvitaval kombel aga kehtis sama ka diiselmootoriga sõidukite puhul –  selle ostmist kaaluks tõsisemalt 28 protsenti meestest ja 11 protsenti naistest.

Hübriidsõiduki ostmise suhtes olid kõige positiivsemalt meelestatud Y-põlvkonna esindajad, kellest 57 protsenti kaaluks selle ostmist. Üldine huvi hübriidsõidukite vastu Ameerikas oli jäänud suhteliselt samaks kui 2013. aastal ehk 48 protsenti küsitletutest mõtleksid järgmist sõidukit valides ka sellele.

toyota camry hübriidHarris Polli küsitletute hulgas olid elektrisõidukite omamise murekohad seotud hinna (67 protsenti), sõiduulatuse (64 protsenti), ülalpidamiskulude (58 protsenti), usaldusväärsuse (53 protsenti), sooritusvõime (50 protsenti) ja asjaoluga, et tegu on ikka veel üsna uue tehnoloogiaga (42 protsenti).

Allikas: Autoremarketing, fotod: Toyota, Tesla, Accelerista

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.