Reede, 22. september 2023
Eelmise nädala neljapäeval tutvustas autoosade tootja Magna uut tehnoloogiat nimega Breakthrough Lighting, mis jõuab tootmisvalmidusse 2023. aastal.

Tegu on valgustustehnoloogiaga, mida saab märkamatult kerepaneelidesse põimida. Esialgu demonstreeritakse seda termoplastist tehtud pagasiluugil, mille nimeks on sõnamäng “Litgate”, kuid tehnoloogiat saab kasutada kõikidel kerepaneelidel – eeldusel, et need on valmistatud sarnasest termoplastist. Lähemalt videos:

Litgate’i valguselemendid on tavapäraste tagatuledega võrreldes ootuspärastel kohtadel, kuid püsivad kuni süttimiseni täiesti märkamatud. Magna sõnul saab klient valida väga paljude värvide vahel.

Breakthrough Lighting paistab vähemalt osaliselt disainilahendus, mis võimaldab valguseid ka dekoratiivsetel eesmärkidel kasutada ning annab disaineritele vabamad käed, kui nad ei pea oma loomingule terveid tuledekorpuseid integreerima.

Lisaks on võimalik uudseid tulesid ka sõidukite ja teiste liiklejate vahelises suhtluses kasutada – erinevate valgussignaalide kasutamine liiklusohutuse parandamiseks on praegu aktuaalsem kui kunagi varem, eriti isejuhtivate sõidukite kontekstis.

Kuigi varem oleks säärase tehnoloogia teedele lubamine olnud küsitav, on kohanduvate maatriks-LED-tulede kasutuselevõtt selle võimalikuks teinud – aasta alguses võeti lõpuks ka Ameerika Ühendriikides vastu otsus ajakohased esituled seadustada ja see avab võimalusi veelgi moodsamate lahenduste kasutuselevõtuks.

Foto ja video: Magna

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.