Kes ütles, et õige auto peab olema väike ja ökonoomne? Korealased näitasid äsja Detoridi autonäitusel, et auto võib olla ka suur, ökonoomne, nutikas ja… veel nutikam! Saage tuttavaks, Kia Telluride – suur hübriidmootoriga luksusklassi maastur, mis läheb läbi igast vaost ja ühtlasi teeb sõitjatele korraliku tervisetesti.

Jah, esialgu on tegu ideeautoga, aga arvata on, et just see osa Telluride’ ist, mis puudutab terviseanalüüsi, saab peagi uueks standardiks isemõtlevate autode puhul. Kasutaja tervist analüüsivaid seadmeid on arendatud ja ka toodetega seotud varemgi – Jaapanis on väga populaarsed tualetipotid, mis hommikust uriini analüüsivad ja pissijale tema tervislikust seisukorrast tagasisidet annavad; autode puhul on asi seni tipnenud väsimuse tuvastamise ja seljamassaaži pakkumisega.

Korealased ei teeni tuntust ükspäinis väikeste ja soodsa hinnaga autode valmistamisega vaid toovad turule üks teise järel ka luksuslikke preemiumklassi kõikjalsõitjaid. Ideeauto Kia Telluride, mida Detoridi autonäitusel äsja esitleti, on Kia Motorsi tänane nägemus tuleviku suurtest luksusmaasturitest.

Telluride on veidi üle viie meetri pikk ja sellesse mahub kuni seitse sõitjat. Ideeauto puhul on üsna üllatav, et Telluride on ehitatud juba olemasolevale põhjale – Kia Motors on Telluride’ i arendamisel aluseks võtnud praeguse Kia Sorento šassii ja ehitanud sellele Sorentost klass kõrgema sõiduki.

Kia Telluride salongKia Telluride’i disain pärineb kuumast Kaliforniast ning siinkohal pole vihjetega luksusele kokku hoitud: läikivalt massiivses ja jõulises välisilmes võib aimata nii Volvo kui Bentley matkimist. Tagaotsa puhul on vinti kõvasti peale keeratud, bumerangjad tuled on seda nägu, et kukuvad kohe vastu maad.

“Volvotamine” jääb eriti silma salongis, kus domineerivad jõulised, aga väga puhtad jooned. Väga tõsiseltvõetavana tänases päevas see disain siiski ei mõju, aga ideeauto – see ongi ju mõttemäng!

Telluride’i uksed avanevad vastassuunas, mis teeb autosse sisenemise ja küljelt asjade laadimise lihtsamaks. Ehkki autosse mahub nime poolest kuni seitse sõitjat, on kõige mugavam koht planeeritud siiski tagaistmel istujale – limusiinidest ei saa kunagi küllalt!

Ja nüüd tuleb siis maailma rabav uudis – neli Telluride’is sõitjat saavad personaalse eriarstiteeninduse, ehk siis istmesse paigutatud andurid, mis jälgivad istuja tähtsamaid tervisenäitajaid. Tegu on isikliku lähenemisega – igale reisijale kuvatakse tema tervisenäidud uksepaneelis olevale ekraanile.

Nelikveolist maasturit veab 3.5 -liitrine V6 mootor, mida assisteerib elektriajam. Kokku suudavad kaks mootorit välja võluda kuni 400 hobujõudu, mida siis nutikalt nelja ratta vahel vastavalt teeoludele jagatakse. Kogu see ilu kävitatakse näpujäljetuvastusega.

Teadaolevalt ei ole Kia Motorsil kavas Telluride’i  tootmiskõlbulikuks arendada, vähemalt mitte sellisel kujul. On tõenäoline, et ideemaasturi mõni joon ja mõni tehnoloogiline lahendus jõuavad siiski ka tootmisse. Enam-vähem sajaprotsendilise kindlusega võib öelda, et Kia on arendamas brändi luksusmaasturit. Ja kui juba, siis tõenäoliselt tuleb ka autoarst : unustage eriarsti järjekorrad, Kia pakub teile oma pädevat erapraksist!

[huge_it_gallery id=”41″]

[dropcap]ACCELERISTA KOMM[/dropcap]Arvata võib, et Eestis, kus järjekorrad eriarstidele on kuude, kui mitte aastate pikkused, saaks Telluride-sarnane sõiduk tänuliku vastuvõtu. Mõistlik oleks see tehnoloogia panna peale siiski ka väikestele ja ökonoomsetele sõidukitele, sest mitte kõik ei taha suurte luksmaasturitega ringi loovida.

Pange kasvõi ühele istmele see peale… me saame hakkama, istume kordamööda! Peaasi, et keegi ütleks, mis värk selle tervisega on. Perearsti töö saaks kohe kindlasti lihtsam, saadad talle autost istutud faili ja lased ravumi välja kirjutada. Lihtne ja moodne.

Allikas ja meedia: Kia Motors, Digital Trends

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.