Kuidas teile meeldiks astuda müügisalongi, kus teid koheldakse nagu oodatud külalist ning mille atmosfäär meenutab rohkem pop-up kohvikut kui autopoodi? Aprilli viimasel nädalavahetusel avas Riias uksed Baltikumi esimene, uudse lahendusega Nissan Concept Store. Järgmisena saavad oma esinduse leedulased ja on loota, et lähiaegadel avatakse selline müügisalong ka Eestis.

Nissan Concept Store

Nissan on teadlastega koos põhjalikult uurinud kaasaegse tarbija käitumist auto ostmisel ning jõudnud järeldusele, et see tee, mis siia tõi, ei vii enam edasi: müügisalongid peavad end kohandama päris inimeste päris vajadustega. Selleks töötatigi välja uudne Nissan Concept Store- nimeline lahendus, mis osa senistest arusaamadest pea peale pöörab. Edaspidi peaks Nissani salongi külastajas tekkima kodune tunne, sest sarnase kontseptsiooni alusel hakkavad margi müügiesindused töötama kõikjal maailmas.

“Nissan Concept Store on Nissanis välja töötatud lahendus. Pilootprojektiga alustati juba 2012. aastal Londonis, esimene ametlik Euroopa esindus avati 2014. aastal Stockholmis. Baltikumi edasimüüjatele tutvustati ideed aasta tagasi, tasapisi oleme hakanud seda rakendama,” räägib Henri Daum, Nissan Nordic Europe turundusjuht, kes ise Riia kaupluse avamisel ka kohal oli. “Eks ta on algul harjumatu nii töötajatele kui ka klientidele, inglased tunnistasid pilootprojekti tehes, et neil kulus umbes üheksa kuud sisse elamiseks. Kokkuvõttes kõigile sobib. Paari aasta perspektiivis peaksid kõik Nissani esindused välja nägema sellised nagu need, mis on avatud Stockholmis ja nüüd Riias. “

Tänapäeval teeb klient suurema eeltöö juba kodus ära, otsides esmast infot internetist, võrreldes eri mudeleid ning kõrvutades nende kvaliteeti ja hinda oma vajaduste ja võimalustega. Autosalongi jõuab ta enamasti juba konkreetse sooviga, mudelit lähemalt näha ja proovida.

Traditsioonilises autokaupluses võtab kliendi vastu teenindaja, kes suunab ta siis edasi mõne müügikonsultandi jutule. Üks laud ukse juures ja järgmine müügisalongis; ning kui auto ostetud, siis hooldusse minemiseks peab taas istuma laua taha, et administraatoriga asjad kokku rääkida… sinna vahele jääb veel mitu lauda pankuri ja kindlustusagendi juures.

Selleks, et suhtlemine toimuks inimeselt inimesele, viskas Nissan kõigepealt ruumist välja kõik selle, mis loob stampe ja passiivseid käitumismudeleid: müügiesindajad ja klienditeenindajad liiguvad nüüd ruumis ringi samamoodi nagu autosalongi sisse astuvad külastajad. Nii ei teki enam olukorda, kus müügimees istub laua taga ja ootab, et tuleks klient, kellele ta saaks autot müüa.

Ruumikujundus kaasajastati, ruum liigendati nii, et eksponeeritud autode vahel jalutades on siin-seal võimalik puhkealal peatuda, istuda ja juttu ajada. Nissan Concept Store on avar, hästi välja valgustatud ning varustatud interaktiivsete ekraanilahendustega, kus külastaja saab soovi korral hankida infot või panna kokku täpselt sellise auto, mis talle meeldib.

“Väljanägemine ja tunnetus peaks olema kõigis salongides edaspidi ühesugune, ” vahendab Daum. “Värvilised ekraanid, mis näitavad pakkumisi, videosid, kus saab infot; puhkealad, kus klient saab teenindajate ja müüjatega suhelda – nad tulevad tema juurde, neil on vajaliku info leidmiseks ja talletamiseks tahvelarvuti, saavad kohe otsida vastuseid ja aidata. See on nagu üks suur Nissani restoran – klient tuleb sisse ja temaga tegeletakse. Uue auto müügiprotsess on ammu klassikalisest arusaamast erinev – klient teab, miks ta on tulnud ja mida ta tahab. Sellepärast pole enam ka vaja laudu ega klassikalisi istumiskohti. Müügimees ei saa enam ekraani taha peitu pugeda.”

Müügiosakonna kaasajastamiseks vajaminevad investeeringud on soliidsed, sest uuendada tuleb kõik, üldpildist detailideni. Nissani müügiesindustes on edaspidigi väljas kogu mudelinimistu, proovisõitudeks tuleb aeg siiski varasemalt kokku leppida ning paralleelselt autokaupluste uuendamisega jätkatakse tööd ka internetiplatvormi arendamisega.

[huge_it_gallery id=”136″]

Tulevikus peaks klient You+Nissan lojaalsusprogrammi kaudu kogu vajaliku uudise, info tagasikutsumiste ja hoolduste kohta ning suhtluse oma esindusega saama ühe kanali kaudu: “See, mis me teeme, on kahtlemata innovaatiline, aga seda on vaja teha, et kliendid end hästi tunneksid,” on Daum tuleviku osas positiivselt meelestatud.

Nissan Concept Store esimene ametlik esindus Euroopas on Mobility Sätra Stockholmis, mis avati seal 2014. aasta juunis. 2016. aasta aprillis avati SIA Norde Riias, mis on Baltikumi esimene omataoline Nissani müügiesindus. Leedus peaks avatama esindus tänavu sügisel, Eesti kohta veel täpsemaid uudiseid ei ole, aga Daum ütleb, et paari aasta jooksul saavad kõik esindused uue vormi.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Uudseid lahendusi otsib enamus tootjaid. Tõenäosus, et inimene niisama, heast peast autopoodi sisse astub, et seal aega veeta ja mudeleid näppida, kahaneb sedamööda, mida väiksemaks maailm tänu internetile muutub. Nissan on lubanud, et hoiab näppu pulsil; ja kui on õige hetk, siis suudetakse välja tulla ka lahendusega, mis võimaldab auto algusest lõpuni internetist osta.

Seni aga saab Nissani omanik tunda rõõmu kaasaegsest müügisalongist, kus temasse suhtutakse kui võrdväärsesse vestluskaaslasse, pakitakse kaasa priske boonusprogramm ja võimaldatakse tulevikus Nissan Customer Promise programmi raames ka korralise teeninduse või pisiremondi ajaks saada asendusauto – Eestis tähendab see senisest mugavamat Nissaniga asjaajamist; anna vaid 2 päeva ette oma tulekust teada ja… sa ei pea kordagi rattaid päriselt alt võtma.

Allikas ja pildid: Henri Daum, Nissan Concept Store

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.