Neljapäev, 5. oktoober 2023
Taxify lisas Aafrikas oma platvormile kohalike seas populaarsete sõiduvahendite tellimise. Boda boda ja tuk-tuk sõidutavad kliendi sihtkohta tõenäoliselt kiireminigi kui traditsiooniline auto. Väikesõiduki kategooria lisandumine Aafrikas toob Taxify platvormile miljoneid uusi sõite.

Taxify Ida-Aafrika turgudel Ugandas ja Keenias saavad kliendid nüüd tellida mootorratta, Tansaanias aga tuk-tuki. See võimalus teeb Taxifyst esimese globaalse transpordiplatvormi, mis on lisanud Aafrikas oma valikusse kohalike seas ülipopulaarsed sõiduvahendid.

Kampalas ja Nairobis populaarsete mootorrataste kohalik nimetus on boda boda, Dar es Salaamis ringi sõitvad tuk-tukid aga kannavad kohalike suus nime bajaji. Väikesõidukid võimaldavad Aafrika liiklusummikute poolest tuntud linnades kiirelt ja tõhusalt liigelda.

SÕIT TOOB LEIVA LAUALE

“Ainuüksi Nairobis on täna sadu tuhandeid boda-juhte, kelle jaoks see töö on elulise tähtsusega. Samuti sõltuvad nende soodsast teenusest reisijad, kes igapäevaselt kesklinna ja äärelinna vahel liiguvad. Täna on aga tegu väga algelise teenusega, seda nii valdkonna ülevaate kui turvalisuse mõttes. Taxify saab oma kogemusega toetada valdkonna arengut ja muuta teenust nii juhtide kui reisijate jaoks turvalisemaks,” ütles Taxify tegevjuht ja asutaja Markus Villig.

Boda boda juhid tegutsevad täna sageli illegaalselt, eirates neile seatud reegleid ning riskides nii enda kui kaasliiklejate eludega. Taxify kavatseb juhikoolituste ja karmide turvanõuetega muuta mootorrattal liiklemist reisijate jaoks turvalisemaks.

“Meie lisandumine turule tähendab, et olemasolevasse valdkonda tekib küps tegija, kes aitab seal korda luua. Seepärast teeme ka tihedat koostööd kohalike võimudega. Taxify andmete põhjal tekib linnade liiklustihedusest ja liiklemismustritest väga hea ülevaade, see võimaldab meil aga ka liiklusturvalisuse kasvule kaasa aidata,” rääkis Villig.

NII ODAV, ET REISI VÕI AAFRIKASSE

Nairobis on Taxify sõidualustustasu 30 Keenia šillingit (ligikaudu 24 eurosenti), kilomeetri hind aga 15 šillingit (12 eurosenti).

Juhtidele rakendub turu keskmisest madalam vahendustasu, mis tähendab nende jaoks paremat teenistust. Uute sõidukikategooriate lisandumine Aafrikas toob Taxify platvormile miljoneid uusi sõite.

2013. aastal asutatud Taxify on Euroopa juhtiv sõidujagamisplatvorm. Ettevõttel on rohkem kui 5 miljonit klienti enam kui 20 riigis üle maailma.

Allikas ja meedia: Taxify

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.