Nissan Skyline + GT-R: ühe legendi 60 aastat kahe ja poole minutiga

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Nissan Skyline tähistab tänavu oma 60. sünnipäeva. Ehkki tänapäeval on Skyline ja GT-R kaks eri mudelit, on Donut Media valmistanud video, kus kahe ja poole minutiga legendaarse sportauto muutumine ajas ja ruumis kenasti välja joonistub.

2016. aasta Japfestil valiti Nissan Skyline tuntuimaks Jaapani autoks. Moodsate kähkusõitjate seas püüab kuulsaima tiitlit R35 GT-R, mudel, mille Nissan avalikustas aastal 2007. Kes tähelepanelikult videot vaatab, märkab, et auto on kümne aastaga saanud täiendusi ent selle põhiolemus on jäänud samaks.

R35 on neljaukseline suurepärase väljanägemisega sportauto, mis pakub kompromissitut jõudlust ja on Nissani „Innovation That Excites“– tunnuslause elav kehastus. 2017. aasta GT-R-i küll uuendati, ent õnneks jäid autole alles kõik elemendid, mis teevad sellest ihaldusväärse kähkusõitja.

Mis õieti Nissan Skyline’iga juhtus? Jaapanist väljaspool tuntakse Skyline’i hoopis Infiniti Q50 nime all ning alates 2013. aastast toodetakse sedaani ka hübriidajamiga. Jaapanis aga müüakse Skyline’i Nissani embleemita. Ehk siis: Skyline pole kuskile kadunud vaid on teisenenud.

Kel kahest minutist väheks jäi, võib vaadata allolevat filmikest, mille peakangelaseks on R32, legendaarne kähkusõitja, mille ajalugu algas 1989. aasta augustis. See konkreetne Nr. 12 Calsonic Skyline oli edukas 1990. ja 1993. aasta Jaapani meistrivõistlustel.

Allikas ja meedia: Nissan, Donut Media. Kaanepilt: Andres Kruus

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.