Reede, 29. september 2023
Porsche võttis Ameerika Ühendriikides Taycan Cross Turismoga ette põneva rekordipüstituse – suurim kõrgusemuudatus elektriautoga.

Eesmärk oli ühe korraga sõita võimalikult madalast punktist võimalikult kõrgesse – sõidu sisse arvestati loomulikult ka söögi- ja laadimispausid ning juhivahetused, sest distantsiks kujunes 2250 km.

Marsruut – maa alt Eagle Mine’i kaevandusšahtidest ühe soojaga Colorado osariigis asuva kuulsa Pikes Peaki mäe tippu. Algus- ja lõpp-punkti kõrgusevahe on lausa Guinnessi maailmarekordi väärilised 4843,096 meetrit.

Siin avaldub ka üks elektriauto eeliseid sisepõlemismootorite ees – nii järsud mäkketõusud on tihti muutuva õhutiheduse tõttu mootorite tööle ja nende jahutusele hukatuslikud. Taycanil seevastu – ei ühtki muret!

Kuidas reis läks, näeb videost:

Meedia: Porsche

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.