Autosõidu ABC: 5 võimalust autos lolluse või hooletuse tõttu surma saada

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Pakume omalt poolt välja 5 võimalust, kuidas oma lolluse või hooletuse tõttu autos surma saada. Teemat illustreerib viis klippi, kus suure südamega nukud on nõus end ohverdama, et inimene mõistuse pähe võtaks enne, kui pole enam, kust ja mida võtta. Nõrganärvilistele soovitame ka soojalt vaadata!

Me ärkame hommikul teadmises, et tuleb veel homne ja ülehomne; ja päev, mis koidab 10…15 aasta pärast. Keskmine eluiga pikeneb, teadus, tehnoloogia ja meditsiin arenevad –  meil on tekkinud õigustatud ootus homsele päevale. Lisaks on päris kindel, et meiega ei juhtu. Või kui, siis pole see midagi sellist, mida aeg, raha või meditsiin kokku lappida ei suudaks.

Stop. See on seesama sekundi murdosa, mis kõik muudab. Autos ei puuduta elumuutvale sekundile eelnev otsustamiskohustus üksnes autojuhti, see puudutab kõiki autos viibijaid. Sind, kes sa ühel hommikul oma lapse turvatooli korralikult kinnitada ei viitsinud; sind, kes sa oled veendunud, et kõik kaasliiklejad tahavad näha su ilusaid jalgu ning sa eksponeeridki neid autoaknal; sind, kes sa arvad, et roolis võib lisaks söömisele ja Facebookis istumisele ka poenimekirja kirjutada; sind kes sa oled seisukohal, et rool on soooo 20. sajand ja sellele võib ühe näpuga toetuda…

Need klipid on kõigile teile, kes te tahate teada, millised on 5 kõige lollimat võimalust, autos hukka saada. Palju polegi vaja, piisab linnakiirusest 50 km/h, et kaunis (või siis mitte nii väga) kaares teise ilma põrutada või elu lõpuni tehnikaajakirjast uusimate ratastoolide rubriiki lugeda. Me näitame seda kõike hästi aeglaselt ja siis natuke kiiremini ja siis nagu see juhtub päriselus. Sekundi murdosaga. Kena kinoelamust.

VAATA, KUI ILUSAD JALAD MUL ON… OLID!

TURVAVÖÖ TAGAISTMEL ON NÕRKADELE! … MA OLINGI LIIGA NÕRK.

KAS TÕESTI MINA VASTUTAN LAPSE TURVALISE KINNITAMISE EEST AUTOS? POLE JU LAST!

MIS TE NALJA TEETE, MU LAPS ISTUB JU TURVAISTMEL?! EI OLNUDKI NALI…

MA TEILE KIRJUTAN! … KUI OLEKS, MILLEGA KIRJUTADA. KÄSI LENDAS ÄRA!

OO, BONUSTRACK! MU KÄSI TOETUB…TOETUS NII ELEGANTSELT ROOLILE!

ACCELERISTA KOMM Autoga on üks huvitav asi; nimelt ei kehti siin 99,99% juhtudest vanasõna “õnnetus ei hüüa tulles”. Hüüab küll, tänapäeval, sõltuvalt mudelist, kõvema või mahedama häälega. Kui turvavöö pole kinnitatud, siis annab andur sellest märku. Kui lapsetool pole õigesti kinnitatud, siis ei käi klõpsu. Kui käed pole roolil, hakkab rajalt kaldumise assistent viisakalt meelde tuletama, kus käte koht on.

Seda andurit, et aju jäi koju köögilaua peale, pole ükski autotootja veel välja mõelnud paraku; seega, ei tasu loota, et midagi kuskil kisendama hakkab, kui sul tuleb mõte sõidu ajal rooli peal haikut kirjutada või näidata, kui kõva tegija sa oled… ka ühe näpuga. Aga no… eks igaüks ise tea. Või siis on tal lähikonnas keegi, kes teab paremini ja palub puudujäägid parandada. Loodame igatahes. 5 võimalust ellu jääda+soovilugu.

5 võimalust

Video: Škoda Bezpečnost, meedia Pixabay

Plekist, asfaldist ja (veri)punaseks: möödasõit ei ole möödapääsmatu!

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.