Esmaspäev, 27. märts 2023
Tallinna Linnatranspordi AS (TLT) on tänavu pühadel tunnustamas neid, kes väljakutseterohkest aastast hoolimata ka pühade ajal kodus ei püsi. Erilist tähelepanu väärivad need, kes võimaldavad meil kodus püsida ja pühadeaega nautida.

Statistikaameti Eesti tööjõu-uuringu tulemuste andmetel teevad ainuüksi nädalavahetuste päevadel sageli tööd enam kui 40 erineva ametiala esindajad, keda on ühtekokku enam kui 190 000 inimest üle Eesti. Nende seas on nii meditsiinitöötajad, ühistranspordi, pääste-, politsei-, ja turvatöötajad, aga ka kokad, müüjad ja paljude teiste ametialade inimesed.

„Ajal, mil enamik meist saab nautida pühapäeva hommikul pannkooke või istuda jõulupühadel perega õhtusöögilauda, on üle Eesti tuhandeid inimesi, kes selle meile oma igapäevatööga võimalikuks teevad,“ selgitas TLT juhatuse esimees Deniss Boroditš, kelle sõnul väärivad eriti sel aastal kõik need inimesed märkamist ning tänu oma panuse eest.

„Tallinna ühistransporti hoiab pühade ajal toimimas enam kui 700 inimest – ühissõidukijuhid, depootöötajad, tehnikud, koristajad, liikluskorraldajad ja teised, kes tagavad elu liikumises hoidmise – nii saavad pealinlased sõita aastalõpuperioodil raekoja platsi kuuske imetlema või lähedase inimese mälestuseks küünalt süütama, käia poes või vajadusel minna arsti juurde,“ selgitas Boroditš. Ta rõhutas, et just need tuhanded inimesed, kes on valmis pühadeperioodil tööd tegema, võimaldavad teistel muretult kodus olla – see on teadlikku märkamist väärt.

TLT pühadesõnum on lihtne: igaüks, kes ühistranspordiga sõidab, poes enda ostude eest tasub või arstide-politseinike-päästjate abi vajab, võiks meeles pidada, et ka naeratus ja tänusõna neile inimestele on pühadeajal suure ja olulise väärtusega.

„Need, kes sarnaselt pühade ajal töötavate inimestega kodus ei püsi, peaksid aga kindlasti tagama ka ise teiste turvalisust – selleks palume jätkuvalt kanda ühissõidukites maski, hoida võimalusel distantsi ja panustada sellesse, et juba järgmistel pühadel oleks Eesti elu rohkem avatud ja vaba,“ nentis TLT juhatuse esimees oma üleskutses.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.