Tartu linnas said 11. oktoobriks paika viis uut kiirlaadijat, mis sobivad ka CCS-standardiga särtsukatele. Kasutama saab viit kesklinna kiirlaadimispunkti hakata 1. novembrist.

Uued elektriautode kiirlaadijad paigaldati kesklinna projekti SmartEnCity toel ning need asuvad Aura keskuse ja Turu tänava spordihoone vahel (kaks laadijat), Väike-Turu ja Soola tänava nurgal (bussijaama vastas olevas parklas), Küüni – Uueturu tänava nurgal (kaubamaja ja Poe tn pargi vahel) ning Poe tänaval Vabaduse puiestee poolses otsas.

Tartus on elektriautod üsna populaarsed, seal tegutseb edukalt ka Elektritakso ent uued laadijad peaksid kaasa aitama nende veelgi suuremale levikule. Abilinnapea Raimond Tamme sõnul on laadijate paigaldamise eesmärgiks soodustada elektriautode kasutamist Tartus.

“Nõudlus elektriautode laadimisvõimaluste järele on Tartu kesklinna piirkonnas aasta-aastalt kasvanud. Keskkonnasõbraliku elektritranspordi edendamisel on mitmekülgse laadimistaristu olemasolu kriitilise tähtsusega.”

Tamm rõhutab, et uued kiirlaadijad on varustatud lisaks ChaDeMo pistikutele ka CCS standardile ehk siis nn Euroopa standardile vastava pistikuga, mis võimaldab laadida erinevaid Euroopas ja Ühendriikides toodetud elektriautosid, mida Eestis seni pole avalikus võrgus olnud võimalik laadida.

Kiirlaadijate ost ja paigaldamine läks Tartu linnale maksma 119 274 eurot, tööd tegi Elektritransport OÜ. Uute laadijate ostu rahastati rahvusvahelisest targa linna projektist SmartEnCity, mille käigus peaks Tartu kesklinna “hruštšovkade” piirkonnast saama tarkadel lahendustel toimiv energiasäästlik linnaosa.

Projekti üks peamisi tegevusi on nõukogudeaegsete kortermajade renoveerimine liginullenergia hooneteks.
SmartEnCity projekti rahastatakse Euroopa Liidu teadusuuringute ja innovatsiooni raamprogrammist Horisont 2020.

Allikas ja meedia: Tartu linn. Foto: Lilian Lukka

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.