Circle K alustas jaanuaris etanoolita mootoribensiinide 95 miles ja 95 milesPLUS tarneid kõikidesse teenindus- ja automaatjaamadesse üle Eesti. Tänaseks on Circle K teenindusjaamades saadaval vaid sellised mootoribensiinid, mis ei sisalda etanooli.

„Circle K loobus etanooliga mootoribensiinide müümisest, kuna Eesti tarbijad ei näinud eelist ega vajadust tarbida etanooli sisaldavaid mootoribensiine. Otsustasime muuta Circle K mootorikütuste tooteportfelli ning tuua tagasi lisaks etanoolita mootoribensiinile 98 milesPLUS ka etanoolita mootoribensiinid 95 miles ja 95 milesPLUS, et vastata tarbijate ootustele,“ sõnas Circle K Eesti AS mootorikütuste müügidirektor Raimo Vahtrik.

Ilma etanoolita mootoribensiini 95 müüki toomise võimaldas ellu viia 2020. aastal vastu võetud Vedelkütuse seaduse uus redaktsioon, millega muudeti kütusemüüjatele seatud tingimusi taastuvenergia osakaalu nõude täitmisel paindlikumaks.

„Seadusest tuleneva 10% taastuvenergia osakaalu kohustuse täidab Circle K nüüdsest läbi keskkonnasäästlikuma parafiinse diislikütuse ehk täiustatud HVO lisamise diislikütusele senise biolisandi FAME asemel ja elektriautode avalike kiirlaadijate rohelise elektri kasutamise ja elektriautode laadimisvõrgustiku arendamise,“ sõnas Vahtrik.

Mootorikütuste portfelli muudatus on mõistlik ka tänases koroonaviiruse pandeemia-olukorras, kuna etanool on desinfitseerimisvahendite peamine koostisosa ja selle järgi on aasta jooksul nõudlus hüppeliselt kasvanud. „Circle K ei pea otstarbekaks taastuvenergia nõuete täitmiseks konkureerida tervishoiuasutustega etanooli kasutamisel, kuna konkureerimine etanooliturul tõstab etanooli hinda, mis ei ole ühegi riigi ega tarbija huvides,“ nentis Vahtrik.

Etanoolita bensiinid on ideaalsed kasutamiseks ka väikemootorites

Etanoolil on omadus siduda õhuniiskust, mille tulemusel satub seotud vesi kütuse koostises mootori põlemiskambrisse. „See on tõenäolisem juhtuma seadmetes, kus paagid ei ole õhutihedalt suletud ehk muruniidukites, või mootorid peavad töötama niiskes keskkonnas nagu näiteks paadimootorid,” sõnas Vahtrik.

“Seetõttu soovitame kasutada aia-, metsa- ja veetehnikas mootoribensiine, mis ei sisalda etanooli,“ kirjeldas Circle K mootorikütuste müügidirektor. Väikepakendis ilma etanoolita spetsiaalbensiinidest on odavam nende ostmine tanklast.

Foto: Pixabay

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.