Neljapäev, 23. märts 2023
Juunikuus läbis Tallinna Lennujaama ligi 300 000 reisijat, mis on kõigi aegade suurim ühes kuus teenindatud reisijate arv. Rekordilisele tasemele jõudis nii keskmine kui suurim ühes päevas teenindatud reisijate maht.

Võrreldes eelmise aasta juuniga kasvas reisijate arv 15%. Keskmiselt teenindati 10 000 reisijat päevas, rekordpäeval lausa 13 000. Kuna suvekuud on traditsiooniliselt reisimise kõrghooaeg, võib juulis ja augustis oodata liikluse mahu jätkuvat suurenemist.

WIZZAIR LENDAB KIIEVISSE

Juunis alustas uue tulijana Euroopa suuruselt kolmas odavlennufirma Wizzair lendamist Tallinn-Kiiev liinil. Ungarlased lendavad seda liini kolmel korral nädalas.

Aasta teisel poolel alustab Wizzair lendamist ka Londonisse Lutoni lennujaama ning lennufirma on andnud lootust, et 2019. aastal avatakse mõni uus liin veel.

Lennujaama Kommertsjuhi Eero Pärgmäe sõnul on Tallinna jaoks iga uue lennufirma lisandumine alati märgilise tähendusega:

„Läbirääkimised Wizzairiga kestsid üle 5 aasta. See on jälle hea näide sellest, kui palju ränkarasket tööd tuleb Eestis teha uute lennuühenduse saamiseks ja ka olemasolevate hoidmiseks,“ lisas Pärgmäe.

HELSINGI LENNUSAGEDUS KASVAS

Võrreldes mullusega lisasid lennufirmad kõige rohkem lennusagedusi Helsingi liinile, samuti Kopenhaagenisse, Varssavisse ja Kiievisse, samuti lisandus kolmas igapäevane lend Moskvasse. Reisijate arv kasvas tähelepanuväärselt ka Peterburi liinil, kuhu lisas lennusagedusi Nordica.

Nordica taasavas hooajalise liini Rijekasse ja uued suveliinid Ohridisse ja Constantasse. Hooajalisi lende Barcelonasse taasalustas ka Hispaania odavlennufirma Vueling.

Kokku toimusid juunis regulaarlennud 41 sihtkohta, iga päev toimus kokku keskmiselt 150 maandumist ja õhkutõusu.

Tšarterreisijate arv kasvas juunis 10%, hooajale vastavalt olid populaarsemad pakettreisid Türgi, Kreeka ja Bulgaaria rannikule. Värske tšartersihtkohana on edetabelisse lisandunud Montenegro kuurortlinn Tivat.

Lennujaam on Eesti riigi suurim õhuvärav, mida läbib aastas ligikaudu 3 miljonit inimest ning mille kaudu saab sel suvehooajal lennata 41 otsesihtkohta. Äsja valiti Tallinna Lennujaam ka kuni viie miljoni reisijaga jaamade kategoorias Euroopa parimaks.

Allikas: TLJ. Kaanepilt: Ylle Rajasaar

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.