Laupäev, 3. detsember 2022
Augusti kahel viimasel nädalavahetusel, 21. ja 22. augustil ning 27.-29. augustil korraldab Tallinn koolides vaktsineerimise COVID-19 vastu. Ennekõike oodatakse vaktsineerima õpilasi vanuses 12 kuni 18 aastat, samuti nende pereliikmeid ja kõiki teisi soovijaid. Vaktsiini saamiseks tuleb lihtsalt kohale minna, eelregistreerimine ei ole vajalik.

Tallinna linn on otsustanud augusti kahel viimasel nädalavahetusel õla alla panna ja 16 koolis üle kogu linna viia läbi soovijatele koroonat ennetav kaitsesüstimine. Kasutatakse Pfizeri vaktsiini.

Oodatud on eelkõige 12-18-aastased kooliõpilased, aga ka nende pereliikmed ja ümbruskonna elanikud. Süsti saamiseks eelnevalt end kuskil kirja panna ei ole vaja.

Kampaania viiakse läbi eesmärgiga algaval õppeaastal koolid tavapäraselt toimima saada: „Selleks, et koolitöö saaks algaval õppeaastal tavapärasel viisil toimuda, kutsume eraldi vaktsineerima õpilasi,” rääkis Tallinna meer Mihhail Kõlvart.

“Loomulikult on vaktsineerimine vabatahtlik ja lapsevanem peab selleks andma oma nõusoleku. Olen kindel, et meie inimesed suudavad kriitiliselt analüüsida ka praegust olukorda, vaktsineerimise poolt- ja vastuargumente ning teevad teadliku valiku,“ lisas Kõlvart.

Tervishoiuteenust pakuvad Ida-Tallinna Keskhaigla, Lääne-Tallinna Keskhaigla, Tallinna Kiirabi ning SA Tallinna Koolitervishoid.

21.-22. augustil saab vaktsineerida neis koolides:
 1. Kesklinnas Tallinna Reaalkoolis (Estonia pst 6)
 2. Lasnamäel Tallinna Läänemere Gümnaasiumis (Vormsi 3)
 3. Lasnamäel Tallinna Laagna Gümnaasiumis (Vikerlase 16)
 4. Haaberstis Tallinna Järveotsa Gümnaasiumis (Järveotsa tee 31)
 5. Mustamäel Tallinna 32. Keskkoolis (Kiili 10)
 6. Põhja-Tallinnas Pelgulinna Gümnaasiumis (Mulla 7)
27.-29. augustini saab vaktsineerida neis koolides:
 1. Kesklinnas Tallinna 21. Koolis (Raua 6)
 2. Kristiines Tallinna Kristiine Gümnaasiumis (Nõmme tee 32)
 3. Lasnamäel Lasnamäe Gümnaasiumis (Pae 59)
 4. Lasnamäel Tallinna Kuristiku Gümnaasiumis (K. Kärberi 9)
 5. Pirital Pirita Majandusgümnaasiumis (Metsavahi tee 19)
 6. Haaberstis Tallinna Õismäe Vene Lütseumis (Õismäe tee 28)
 7. Mustamäel Tallinna 53. Keskkoolis (J. Sütiste tee 42)
 8. Tallinna Tehnikagümnaasiumis (Sõpruse pst 187)
 9. Nõmmel Tallinna Nõmme Põhikoolis (Raudtee 68)
 10. Põhja-Tallinnas Ehte Humanitaargümnaasiumis (Ehte 9).

Vaktsineerimise infot jagavad koolid, mis saadavad õpilastele ja nende vanematele teavituskirja ning nõusoleku vormi, mis tuleb lapsevanemal täita ja allkirjastada. Õpilane saab vaktsineerima minna koos lapsevanemaga või vanema antud kirjaliku nõusolekuga.

Kui vaktsineerimispunkt ei ole õpilase oma koolis, võib ta vabalt valida kooli, kus kaitsesüstimist tehakse ja seal oma süsti kätte saada.

Lisaks õpilastele saavad koolidesse eelregistreerimata vaktsineerima minna kõik soovijad. Juhul kui kampaania aeg ei sobi, saab lapsevanem oma lapse kaitsepookimisele kirja panna digilugu.ee kaudu aega broneerides.

Kaanepilt: Nõmme Põhikool/Wikipedia

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.