Eesti suurim kütusemüüja Olerex ja elektriautode laadimistaristut rajav idufirma Ruex alustasid koostööd ning uusima Ruexi kiirlaadija leiab Olerexi Peterburi tee tanklast.

Sel nädalal paika saanud 80 kW kiirlaadijaga saab korraga laadida kahte autot ehk kas Euroopa standardiga CCS või CHAdeMO ja Type2 pistikuga.

„Lasnamäel on praegu ainult kolm laadijat, mis on varustatud Euroopa laadimisstandardi CCS pistikuga, samas kui piirkonnas elab kolmandik Tallinna elanikest,“ ütles Ruexi tegevjuht Roman Zahharov.

Ta lisas, et värske laadija on esimene pika ja produktiivse koostöö pääsuke. „Pikemas perspektiivis on eesmärk jätkata Olerexiga koostööd. Eestis on näiliselt palju laadimispunkte, kuid suur osa neist on aegunud ega vasta kaasaegsetele Euroopa Liidu standarditele. See tähendab, et täna on Eestis pikema sõidu ette võtmine riskantne.“

Olerexi tegevjuht Piret Miller märkis, et Olerexi teenindusjaamades on juba 17 ELMO kiirlaadimispunkti, kuid arvestades elektriautode populaarsuse kasvu vajab taristu uuendamist ning laiendamist.

„Elektriautode laadijate paigaldamine tanklatesse on Olerexi jaoks strateegiline suund. Siin tasub ajaga kaasas käia ning paralleelmaailmade loomise asemel integreerida parimad ja uusimad lahendused. Seetõttu sai koostöö partneriks valitud ka turgu raputav idufirma,“ lisas Miller.

Ruex alustas hiljuti Funderbeami rahakaasamisringi, kus plaanib investoritelt koguda 500 000 kuni 1 000 000 eurot, millest kolmandik on juba koos. Saadud kapitali abil plaanitakse investeerida uutesse laadijatesse, suurendada laadimiskohtade arvu Eestis ja siseneda välisturgudele.

„Ruex on ainus, kes pakub praegustele ja tulevastele elektriautoomanikele võimalust saada tükike avalikust laadimistaristust endale ning laadida avalikus laadijas nagu kodus,“ ütles Ruexi tegevjuht ja kaasasutaja Roman Zahharov.

Euroopa Transpordi ja Keskkonna Föderatsiooni prognoosi kohaselt peaks 2030. aastaks olema Eestis ligi 5000 avalikku laadijat ja üle 70 000 elektriauto.

Ruex on Eesti iduettevõte, mis müüb, paigaldab, opereerib ja aitab välja rentida erinevaid elektriautode laadijaid. Ruex sai suurema hoo sisse tänavu, mil osaleti Ajujahi viimatises hooajas. Eesti suurimal äriideede konkursil jõuti 316 meeskonna seast superfinaali ja saavutati teine koht.

Foto: Ruex

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.