Parimad politseikoerad said tunnustust, üks kolleeg saadeti pensile

Pinterest LinkedIn Tumblr +
8. jaanuaril premeeriti Põhja prefektuuris aasta parimat narkokoera ning patrullkoera. Auhinna vääriliseks osutusid vastavalt vene jahispanjel Raita ja belgia lambakoer Sharky. Väljateenitud pensionile saadeti väärikas eas narkokoer Deily. Meie politseikoerad on maailmatasemel.

Deily ja Raita

„Politseikoertele märkide jagamine ja nende pensionile saatmine on meie tore traditsioon juba viiendat aastat. Kõigil koertel on ju hing sama moodi sees ja nad on justkui meie pereliikmed,“ rääkis auhinnatseremoonial politseimajor Tõnu Tänav.

Vene jahispanjel Raita on üheskoos oma koerajuhi Natalja Potaptšukiga palju teinud. Aprillis leidis narkokoer Raita aga sõiduki läbivaatusel mitmest kohast narkootilist ainet ja selle käsitlemisele viitavaid esemeid nagu kaalud ja piip.

Samuti leidis Raita aprillis toimunud läbiotsimisel suure koguse ecstasy tablette. Vene jahispanjel ning tema koerajuht Natalja on panustanud palju aega noortega töötamisse, käies koolides oma tööd tutvustamas.

Parimaks patrullkoeraks pärjatud belgia lambakoer Sharky ja tema koerajuht Julia Eesalu tegid head tööd Kalamajas, Telliskivi tänaval toimunud tulistamise sündmuskohal, kust Sharky leidis kaks kuulikesta.

Mullu septembrikuus leidis Sharky koostöös kriminaalpolitseiga suvila territooriumi ja selle lähiümbruse läbiotsimisel kõrge rohu seest musta prügikoti, milles oli suures koguses kanepit. Juunikuus aitas nutikas belgia lambakoer Sharky Maardu lähistel kinni pidada ohtliku mehe.

Koos parimate koerte autasustamisega saadeti väljateenitud pensionipõlve pidama ka inglise springerspanjeli Deily, kellel täitus seitse aastat tööstaaži ning kümme auväärset aastat elatud elu.

Koerajuht Rimma Soosaare sõnul on nad Deilyga aastate jooksul jõudnud kümnetesse koolidesse rääkima enda tööst ja tegemistest.

Eriti tihedalt tehti koostööd Lääne-Harju noorsoopolitseinikega. 2015. aastal valiti Deily ka parimaks Põhja prefektuuri narkokoeraks.

Põhja prefektuuri koertegrupis on 15 teenistuskoera, kellest 11 on atesteeritud ja neli alles õpivad, et olla valmis oma koerajuhte tublilt ja targalt aitama. Põhja prefektuuri neljajalgsed teenistujad käisid Lääne, Ida ja Lõuna prefektuurides mullu abiks kokku 84 töötunnil.

*Artiklis parandatud “saksa” lambakoer “belgia” lambakoeraks, mis on Sharky õige tõug. Toimetus vabandab.

Allikas: PPA. Fotod: Marianne Ubaleht

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.