Kolmapäev, 28. veebruar 2024
Riiklik lennufirma Nordica valmistub üleminekuks talvehooaja lennugraafikule. See toob kaasa lendude vähendamise Müncheni ja Oslo suunal ning Göteborgi ja Kiievi Zhuliany liinide sulgumise. Ühtlasi annab ettevõte teada lennupargi laiendamisest.

Aasta esimese kaheksa kuuga on kodumaise lennufirmaga lennanud pea 470 000 reisijat, mida on üle 30 protsendi rohkem kui eelmise aasta samal perioodil.

„Meie ülesanne on tagada lennuühendused Eestile oluliste sõlmjaamade ja sihtkohtadega ning teha seda seejuures efektiivselt ja kvaliteetselt. Aasta esimeses pooles võtsime ette liiga palju uusi projekte, mis kahjuks mõjutasid teenuse kvaliteeti,” räägib möödunud suvehooajast Nordica juhatuse esimees Hannes Saarpuu.

“Oleme otsustanud, et edaspidi lendame vajaduse korral pigem vähem, aga teeme seda nii, et reisijate usaldus meie vastu kasvaks. Seepärast teeme ka muudatusi oma talvehooaja lennuplaanides,” selgitab Saarpuu.

Saarpuu sõnul peab ettevõte olema paindlik ja valmis turumuutustele kiirelt reageerima. Konkurents Tallinnast lendavate reisijate pärast teravneb kogu aeg ning surve piletihindadele kasvab. Seoses sellega on Tallinna kommertsüksus teinud viimase kuu jooksul mitmeid muudatusi.

Tallinn on Nordica kõige olulisem baas ja jääb selleks ka tulevikus. Samal ajal on oluline pakkuda klientidele neid lende, mille järele on reaalne nõudlus ja kus suudame oma lennukipargiga olla konkurentsivõimelised.

Nordica soovib kõikidel oma liinidel olla reisijate esimene eelistus, mistõttu on ettevõtte põhifookus praegu suunatud just kvaliteedile ja usaldusväärsuse kasvatamisele.

Kogu lendude arv Tallinnast võrreldes eelmise talvega ei muutu, kuid talvehooajast alates ei lennata enam Göteborgi ja Kiievi teise lennujaama Zhulianysse ning vähendatakse sagedusi Müncheni ja Oslo liinidel.

Nordica jätkab järgmisel suvel lennureise sihtkohtadesse, mis on Eestis hästi vastu võetud ja kuhu saab juba praegu ettevõtte kodulehelt pileti osta.

Eesti lennufirma jätkab ka oma eksportteenuste müüki teistesse riikidesse koostöös tütarettevõtte Regional Jet meeskonnaga. Esialgsete plaanide kohaselt lisandub järgmisel aastal lennukiparki kaks-kolm uut lennukit.

Vaata lisaks siit. Kaanepilt: Ylle Tampere

KOMMENTEERI SIIN