Reede, 19. aprill 2024
Tänavune Naisteralli toimub 21. mail. 150-kilomeetri pikkusel distantsil võtavad omavahel mõõtu ainult naistest koosnevad võistkonnad. Naisteralli start ja finiš on Vanamõisa vabaõhukeskuses. Korraldajad loodavad õrnema soo julget osavõttu: kui mullu osales 15 ekipaaži, siis sel aastal loodetakse stardis näha vähemalt kahtekümmet naiskonda.

Naiste rallisõite on korraldatud ka varasemalt. Esimene naisteralli toimus aastal 1986. Tookord võttis initsiatiivi Harju Autom, kes tegeles naisteralli korraldamisega kuni aastani 1990. Riigikorra muutumine tegi rallidele vahe sisse.

Alates aastas 2000 võttis Asmer Elstera klubi naiste rallisõidu oma südameasjaks ning suutis seda ka mitmel aastal suurejooneliselt läbi viia.  Ühel hetkel tundus, et naisteralli muutub rutiiniks ning korraldamisse tekkis 13-aastane paus. 2015. aastal otsustas MTÜ Birkenwald traditsiooni taastada ning korraldas oktoobrikuus üle pika aja rallirajal naiste mõõduvõtu Retro Naisteralli nime all.

Raili Kaasik, üks tänavuse Naisteralli eestvedajaid räägib: “Meie eesmärgiks on tutvustada naistele mootorisporti ning tuua nad igapäevaliiklusest rahvaspordi juurde. Naisteralli teeb eriliseks just see, et autos peab olema nii sõitja kui kaardilugeja naine. Kõikidele, kes varem pole rallit sõitnud või kel meelest läinud, teeme ka vastava koolituse.”

Rallisõit seostub reeglina kiiruse ja kihutamisega, aga naisteralli on pigem vahva vaba aja veetmise võimalus. Naisteralli käigus läbitakse ca 150 kilomeetrit Harjumaa teid. Ralli algus-ja lõpp-punkt on Vanamõisa vabaõhukeskuses. Teel toimuvad lisakatsed, kus ei ole oluline kiirus, vaid hoopis täpsus.

Naisterallile on oodatud oma oskusi proovile panema naised, kes osalevad igapäevaliikluses. Selleks, et osaleda, pole vaja spetsiaalset ralliautot. Kõik lisakatsed on üles ehitatud nii, et see, mis kord autokoolis õpitud, nüüd kasutusele võetud saaks. Väga oluline on ka kaardilugeja töö – täpsus tähendab veatut kaadilugemist.

21. mail toimuval rallil on kaks publikukatset: üks Sauel, teine Sakus. Korraldaja loodab nendele katsetele arvukalt pealtvaatajaid: “Pealtvaatajatel soovitame tulla nii Sauele, Saku kui ka kui ka lõpp-punkti Vanamõisa. Neile, kellel on huvi teistegi katsete vastu, väljastame nende toimumise kohad võistluspäeva hommikul koordinaatidena,” räägib Raili Kaasik.

Selleks et osaleda, on vaja kokku panna kahest naisest koosnev ekipaaž. Mõlemal võistlejal peab olema kehtiv juhiluba. Auto peab endal olema, kiivrid samuti. Edasi tulebki vaid endast korraldajale teada anda, end kodulehe kaudu registreerides. Silm tasub peal hoida Naisteralli Facebooki lehel, kuhu jooksvalt ürituse kohta uudiseid lisandub.

Naisteralli

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Tagumine aeg on ära otsustada, kas tuleb ralli või ei tule. Meie soovitus on, kel julgust, siis sõitma! Uued teadmised ja oskused ei jookse ühelgi autojuhil mööda külgi maha ning saadud kogemus on miski, millest lastelastele rääkida – “kuidas minust sai pöörane vanaema?” võimidagi. Ja kui peaks võit tulema, siis saab kapi peale ühe toreda karika ka panna iseendale rõõmuks. Tegelikult võidab muidugi sport. Ja autojuhioskused.

Allikas: korraldaja. Meedia: korraldaja, Pixabay

 

KOMMENTEERI SIIN