Looduskaitsekuu on täies hoos ning keskkonnaamet korraldab sel puhul 26.-27. mail üle Eesti 20 tasuta matka. Osa võtta saavad kõik, kelle jaoks matkamine pinget pakub, vaja on end vaid kirja panna. Asjatundliku giidi saatel tehtavad tasuta retked täituvad kiiresti.

VALI MATK SIIT JA PANE END KIRJA

Teadlaste tehtud uuringud on tõestanud, et looduses liikumine parandab füüsilist vormi ning mõjub hästi südamele. Lisaks teravdab looduses matkamine mälu ja tähelepanuvõimet ning ennetab stressi. Mis saaks olla toredam rahulikust ja tervest autojuhist või jalgratturist?

Ajendatuna soovist hoida terves kehas tervet vaimu ongi tänavuse looduskaitsekuu teemaks „Terve Eesti“. Looduse ja inimese tervis on omavahel vääramatult seotud. Looduskaitsekuu matkad on suurepärane võimalus minna loodusesse liikuma, saada rohkem teada meid ümbritsevast ning teha head ka oma tervisele.

„Sarnaselt varasematele aastatele kutsume ka tänavu inimesi loodusesse liikuma. Matku korraldame selleks, et saaksime paremini tuttavaks piirkonna loodus- ja kultuuriväärtustega, teeksime head oma tervisele ning oskaksime seeläbi paremini hoida loodust ja iseennast,“ lausus Maris Kivistik, Keskkonnaameti keskkonnahariduse osakonna juhataja.

Saaremaal matkatakse Kübassaare laialehises metsas, mis valendab kevadel karulaugu õitest, põigatakse randa, niidule ning kadastikku, kus võib leida orhideesid.

Valgamaal matkatakse Läti piiri äärsetes Aitsra metsades, kus muuhulgas vaadatakse, kuidas mets on taastunud kahe aasta tagusest põlengust.

Viljandimaa matkajad kogunevad juba hommikul kell 6, et nautida varahommikust rabamännikut matkates ümber südamekujulise Parika väikejärve.

Matkama tulles tasub kaasa võtta oma toidukott ja jook, selga panna ilmale vastav riietus ning jalga mugavad jalatsid! Matkadel osalemine on tasuta, ent vajalik on eelnev registreerimine.

Allikas: Keskkonnaamet. Kaanepilt: Ylle Rajasaar

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.