Lux Express muudab 3. juulist rahvusvahelise bussiliikluse tihedamaks lisades sõidugraafikusse uusi väljumisi Tallinn-Riia, Riia-Vilnius ja Riia-Minsk liinidele. Tallinn-Riia liinil suureneb ka istekohtade arv 16% võrra.

Muudatused on seotud nii reisijate arvu suurenemisega rahvusvahelistel marsruutidel ja bussitranspordi populaarsuse kasvuga kui ka uute Lux Express Lounge busside tulekuga Tallinn-Riia liinile.

Tallinn-Riia liinile lisandub kummalgi suunal kaks igapäevast väljumist ja lisaks tehakse muudatusi ka olemasolevates väljumisaegades. Tallinn-Riia liinil suureneb Lux Expressi busside väljumiste arv seega 13-ni päevas ning nii Tallinnast kui Pärnust saab Riiga sõita alates 6.00 hommikul kuni 18.00 õhtul pea iga tund.

Lux Expressi kommertsjuht Kristiina Mehik tõi välja, et reisija ootab tänapäeval ühistranspordilt lisaks kvaliteedile ka paindlikkust ning soovib valida sõiduplaanis olevatest kellaaegadest endale sobivaima, mitte sättida päevaplaane bussigraafikust sõltuvalt.

“Bussiettevõtted konkureerivad eelkõige autoga, mitte omavahel ning bussireisijate mahu kasv tulebki eelkõige nende inimeste arvelt, kes otsustavad jätta auto koju ja sõita ühistranspordiga. Tallinn-Riia liinil on meil reisijate meelitamine bussidesse õnnestunud ning reisijate arvu kasv tingib ka vajaduse tihedama bussigraafiku järele,” sõnas Mehik.

Mehiku sõnul eelistavad reisijad bussi autole, kuna kaasaegsed mugavad bussid võimaldavad kasutada sõiduks kuluvat aega kasulikult, kas näiteks tööks või puhkuseks. Lux Expressi uued bussid saidki tellitud eelkõige ärieesmärkidel reisijate vajadusi arvestades.

“Seoses ärireisijate arvu kasvuga suurendasime Tallinn-Riia liinil eriti mugavate ja privaatsete istekohtade arvu bussi Lounge osas 163% võrra ning just ärireisijate arvu pidev kasv andis meile julguse selle investeeringu tegemiseks,” lisas Mehik.

Lux Express tõi juunis Talinn-Riia liinile uued eritellimusel valminud Lux Express Lounge bussid. Uute busside Lounge osas on loodud kõik tingimused mugavaks ja privaatseks bussireisiks, mis arvestab eelkõige ärieesmärgil reisijate vajadusi.

Uutes Lux Express Lounge bussides on kokku 45 kohta, sh 15 kohta asub Lounge osas, kus istmed on paigaldatud 2+1 põhimõttel. Uute busside heitgaaside tase vastab Euro 6 normidele ja kütuse kulu on 26 liitrit 100 km kohta. Scania Irizar i8 Lounge-tüüpi bussid valmisid Hispaanias ning läksid maksma ligi kolm miljonit eurot.

Lux Express on rahvusvahelise haardega Eesti bussiettevõte, mis pakub reisijatele mugavaimat bussisõitu kogu regioonis. Lux Express bussides on personaalne puutetundliku ekraaniga meelelahutusseade ning iga istmepaari juures on ka elektriseadmete laadimisvõimalus (220 V).

Lux Expressi bussides on mugavad reguleeritava seljatoega istmed ja rohkelt jalaruumi. Iga iste on varustatud turvavööga. Kõikides bussides on tasuta WiFi, kliimaseade ja WC.

Täpseid sõiduplaane saab näha Lux Expressi kodulehel

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.