Reede, 2. juuni 2023
Paari aasta jooksul on ette võetud Tallinna bussipargi uuendamine 70% ulatuses ning sel aastal jõuab sõidukipargi välja vahetamine lõpule.

Eile allkirjastasid AS Tallinna Linnatransport (TLT) ja bussitootja Solaris Bus & Coach optsioonilepingu täiendava 50 uue surugaasibussi tarnimiseks Tallinnasse. Seega on nüüdseks Tallinna tellitud kõik planeeritud 350 gaasibussi, mis sõidavad planeeritult liinil juba selle aasta sügisest.

Tallinna abilinnapea Andrei Novikovi sõnul sõidab Tallinna tänavatel juba 260 Solarise Urbino gaasibussi ning linn on otsustanud kasutada 2021. aasta juulis sõlmitud lepinguga antud optsiooni ja osta ülejäänud 50 sõidukit.

“Loomulikult on meie ühistes huvides, et Tallinna ühistransport oleks keskkonnasõbralik, mugav ja turvaline. Seetõttu otsustasime kaks aastat tagasi investeerida gaasibussidesse ning nüüd on TLT bussipark täienenud 350 keskkonnasõbraliku bussiga. Kõigi nende busside liinile jõudmisel väheneb CO2 linnaõhku paiskamine ca 25 000 tonni võrra aastas, mis on hinnanguliselt võrreldav keskmiselt 7000 sisepõlemismootoriga sõiduauto aastase heitmekogusega. See on eriti oluline, sest 2023. aastal saab Tallinnast Euroopa roheline pealinn,” ütles Novikov.

Uue optsioonilepingu maksumus on 15 miljonit eurot, mille tulemusel jõuavad Tallinna 20 Urbino 12 bussi ja 30 Urbino 18 liigendbussi, mis mahutavad vastavalt 80 ja 150 reisijat.

“Täiendava 50 Solarise gaasibussiga saavutame oma eesmärgi uuendada bussiparki 70% võrra. Selle aasta lõpuks vahetame vana põlvkonna bussid välja uute, keskkonnasõbralike ja kaasaegsete sõidukite vastu, mis vastavad reisijate ootustele ja on mugavad ka erivajadustega inimestele. See on meie jaoks eriti oluline, sest tänavu täitub Tallinna bussiliiklusest 100 aastat ja uute keskkonnasäästlike bussidega algab uus ühistranspordi ajalugu, mis on eriti päevakorras Euroopa rohelise pealinna kontekstis,” ütles TLT juhatuse esimees Deniss Boroditš.

“Meil on väga hea meel, et Solaris Bus & Coach saab kaasa aidata TLT ambitsioonikale eesmärgile suurendada Tallinna ühistranspordi gaasibusside arvu 350-ni. 70% ulatuses bussipargi uuendamine vaid paari aastaga on väga suur uuendus, mis on nõudnud julgeid otsuseid,“ hindas Solaris Bus & Coachi juhatuse liige Petros Spinaris.

Uued gaasibussid on varustatud 235 kW mootoriga. Täiendav külmkäivitusfunktsioon muudab mootori käivitamise lihtsamaks väga madalatel temperatuuridel. Surugaasi hoidmiseks mõeldud mahutid paigutatakse bussi esiosa katusele. 12-meetristel bussidel on paakide kogumaht 1575 liitrit ja liigendbussides 1875 liitrit.

Uute gaasibusside standardvarustusse kuuluvad konditsioneer, mis on nii reisijateruumis kui ka juhikabiinis, katuseluuk, lahtikäivad aknad, USB-pistikud, STOP-nupud ja uksepidurid. Lisaks on uute sõidukite istmekatted kergesti puhastatavad, vastupidavad, veekindlad ning juhile on tagatud turvalisus kinnise juhikabiini näol.

Foto: Solaris Bus & Coach

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.