Esmaspäev, 4. detsember 2023
Pühapäeval, 2. oktoobril 2022 toimus Harjumaal Saku vallas Tagadi Restauraatorite päev, mis tõi kokku tuhandeid vanatehnikahuvilisi nii Eestist kui ka lähiriikidest Lätist, Leedust, Soomest ja Rootsist. Päeva raames toimus laat ligi 400 kauplejaga, Inglise mootorrataste näitus ning lisaks kogunesid väikeseks väljapanekuks uunikumautod.

Ilm soosis laadalisi, sest sademeid ei tulnud, soojakraadid küündisid üle 10 ja päikegi piilus pilve tagant. Väga populaarne oli Inglise kuninganna Elizabeth II mälestuseks korraldatud näitus Inglise mootorratastest, mis oma vanuse poolest on pärit kuninganna nooruspõlvest. Esindatud olid Royal Enfield, BSA, AJS, Ariel ja Raleigh. Lisaks olid seekord näitusel ka uuemad, Indias valmistatud Royal Enfieldid, mis olid algselt pärit samuti Inglismaalt. Uusi mudeleid esitles maaletooja Moto Estonia OÜ.

Tagadi Restauraatorite päeva korraldab Unic-Moto juba aastakümneid alati kaks korda aastas – mai ning oktoobri esimesel pühapäeval. Laadalt on võimalik hankida kõikvõimalikke varuosi vanasõidukitele, aga ka muud vanatehnikat ja tööriistu.

Fotod: Gerli Ramler

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.