Eesti vanim Nissani edasimüüja Fakto Auto ristas pakiautomaadi autoteenindusega ja alustas kolm kuud tagasi pilootprojekti Fakto24H, mis võimaldab klientidel oma auto ööpäevaringselt teenindusse jätta ja sealt võtta. Esimesed poolsada klienti on teenust kasutanud ja rahule jäänud. Tulevikus võiks päevas olla 3-4 “automaadiklienti”.

Pole midagi lihtsamat kui võtta pakiautomaat ja kohandada see ümber autoteeninduse vahenduspunktiks. Fakto24H toimib Cleveroni SnapLocker pakiautomaadi ja üleandmispunktide haldamise tarkvara Collect.Net kaudu.

Sellele lisaks on Fakto IT-spetsialistid kirjutanud unikaalse rakendustarkvara, mis kasutab Collect.Net’i API liidest ning võimaldab kapi kasutamise integreerida Fakto autoteeninduse süsteemidega. Ja kasutajad on rõõmsad, sest võivad nüüd ükskõik mis ajal oma auto tuua ja võtta.

LIHTNE NAGU ÜKSKORDÜKS

Kliendil tuleb kodulehel või telefoni teel panna kinni aeg auto hoolduseks ja märkida juurde, et soovib kasutada Fakto24H teenust. Esialgu ei ole võimalik ise teeninduseaega üldisesse tabelisse lisada, seda põhjusel, et ka korralise hoolduse käigus võivad autol ilmneda ettenägematud vead ning hoolduse aeg pikemaks venida.

Aja kokkuleppimisele saabub kliendi telefoni sms unikaalse kuuekohalise koodiga, millega tuleb jalutada Fakto24H automaadi juurde ja see sisestada. Kes tahab, kasutab QR koodi. Tulemus on ikka sama – Seesam avaneb ja annab kätte vajalikud lepingud, asendusauto võtmed, varuosa vms.

Selle süsteemi mugavaim osa on kahtlemata võimalus viia auto võtmed või võtta auto teenindusest täpselt sobival ajal. Nagu selgub, on esimese poolesaja kasutaja seas osutunud kõige popimaks tööväline aeg, õhtul kella 18.00-23.00ni ja hommikul seitsmest üheksani.

Fakto ei ole seni teenust väga julgelt välja kuulutanud sest pilootprojekti käigus kuulati kasutajate tagasisidet ning tehti jooksvalt väikesi muudatusi, näiteks muudeti klaviatuuril “enter” nupu kasutamist mugavamaks.

TURVALINE JA SAMAS MITTE ANONÜÜMNE

Fakto24H teenust soovitatakse eelkõige püsiklientidele, kellelt on ka kõige kergem saada esmast tagasisidet. Edaspidi hakkavad teeninduse töötajad uudset automaadisüsteemi tutvustama kõigile klientidele, et tulevikus kasutaks seda 10st kliendist päevas vähemalt 3-4.

Miks see hea on? Automaat on kahtlemata anonüümsem kui silmast-silma teenindajaga kohtumine ent klient saab oma küsimusi küsida tööajal endiselt nii telefoni kui e-kirja teel. Samas jääb ära tüütu passimine teeninduses – näiteks lihtsa rehvivahetuse puhul võib raisatud aeg küündida tunni-pooleteiseni.

Fakto Auto töötas uudse teenuse välja klientide vajadustest lähtuvalt – neid inimesi, kes auto tahaksid tuua neile sobival ajal (näiteks kell 4 hommikul enne lennukile minemist), on järjest rohkem ning autohoolduses “käe hoidmine” on tänapäeval tühja tallatud aeg.

Fakto24H pakub turvalise auto loovutamise ja kättesaamise võimaluse – pakiautomaat on kaamerate valvsa pilgu all, unikaalne kood aitab kasutaja identifitseerida. Sõidukid seisavad videovalvega parklas, kuhu lähiajal saab vaid tõkkepuu alt siseneda ja väljuda.

TULEVIK ON IGAL POOL

Raivo Sternfeld Fakto Autost ütleb, et sarnast süsteemi ollakse valmis tutvustama kellele iganes – uuenduslik idee on tegelikult imelihtne ellu kutsuda ning nõuab vaid paarikümne tuhande euro jagu investeeringuid.

Tulevikus on tegijatel mitmeid mõtteid, näiteks paigaldada sarnane pakiautomaat Viru Keskusse ning hakata kasutama autode kullerdamisteenust: kiiruse käes murduv kontorirott jätab auto parklasse, viskab võtmed automaati ning edasi toimetavad juba usinad teenindajad, kellele saabub sõnum, et klient on auto teenindusse andnud.

Fakto kasutab ööpäevaringset teenust ka proovisõitude korraldamiseks – kui ees seisab pikem testisõit, võib võtmed sms-iga kätte saada või öösel kappi tagasi viia. Sama lihtsalt võiks käia ka auto rentimine, miks mitte ka uue auto kättesaamine.

PILOOTPROJEKTI TULEMUS

Kliendid on Fakto24H teenuse hästi vastu võtnud. Esimeste kuude kasutamise statistika näitab, et enamus kasutab võimalust automaati külastada väljaspool tööaega. On ka öiseid külastajaid.

Autode teenindusest kojuveeretamine on veidi populaarsem kui auto teenindusse toomine. Arusaadav ka, sest kui on mure, siis tahaks seda kellegagi jagada. Asendusauto võtmine ja proovisõit moodustavad automaadi kasutusest 10%.

Automaadis on kokku 15 kitsast ja 2 suurt sahtlit ning tänaseks on olukord, kus päevad on 2-3 tehingut käimas, ehk siis keegi on tulemas või minemas.

Loe uudse teenuse kohta siit rohkem

Kaanepilt: Ylle Rajasaar

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.