Reede, 31. märts 2023
15.-17. aprillil tulevad Sõmerpalusse Adrenalin Arena motohalli kohale Euroopa parimad krossisõitjad ja loomulikult sellised Eesti talendid nagu Karel Kutsar ja Tanel Leok.

Sõidetakse superkrossi 2021. aastal ära jäänud etapid, et selgitada Euroopa meistrid meeste ja juunioride arvestuses. Kokku 3 päeval toimuvad 3 eraldi etappi, mis on tihedalt nädalavahetusele kokku pakitud ja pakuvad kuhjaga põnevust.

Superkross erineb motokrossist natukene oma rajaehituselt, mis on kitsam ja seetõttu on väga oluline sõitja meisterlikkus, et mahtuda kõigiga rajale. Kogu rada on pea 500 m pikk ja sellelt ei puudu motokrossile omased hüpped ja rütmisektsioonid. Sõmerpalus asuv Adrenalin Arena on sealjuures Euroopa suurim sisehall, kus sellist võistlust korraldada saab.

FIM Superkrossirada 2022

Kui asjatundmatule selgitada motokrossi ja superkossi erinevust, on ehk lihtsaim vaadata muusikamaailma poole. Sellises võrdluses on motokross energiast pulbitsev heavy metal ning supercross jazz rock. Pillid on samad ja ka helid rokivad võimsalt, kuid kõik on täpsem ja tehnilisem ning pisikesi eksimusi ei andestata, rääkimata suurtest.

Pingutada tuleb kõigil, sest superkrossil jagatakse kolme etapi kokkuvõttes auhindadeks motiveerivaid summasid, näiteks SX meeste klassi võitja pistab tasku 2000 €. Kokku on võistlusklasse kolm:

  • SX Mehed (vanuses 16-50 – lisatingimustel ka vanemad kui 50)
  • SX 125 (vanuses 13-17)
  • SX 250 (vanuses 14-23)

Loic Marey, mees, kes on teinud lugematu arv MX ja SX tiitlivõistluste radasid, mida hinnatakse kõrgelt üle maailma, sõnas kindlameelselt: “Rada on võistlusteks valmis, olen tulemusega rahul!”

“Loic Marey on tõesti Adrenalin Arena motohalli suurepärase raja püstitanud. Usun, et see meeldib kõigile sõitjatele väga,” lisas võistluste korraldaja Peeter Põldaru. “Me ei jõua ära oodata, et siin, väikeses Sõmerpalus olla ajaloo tunnistajateks kõigiga, kes tribüünidele kohale tulevad. Kunagi varem pole Eestis superkrossi Euroopa meistrivõistluseid korraldatud!”

Publikul on soovitatav reageerida kiiresti, sest kohtade arv on piiratud – igale päevale on kuni 1390 piletit. Lisainfot võistluse kohta saab siit.

Fotod: MX Mania

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.