Esmaspäev, 25. september 2023
Alates 1. märtsist muutuvad Elroni sõidukaardiga ostetavate piletite soodustused. 10% sõidukaardi soodustus jääb kehtima vaid piletimasinat kasutades. Klienditeenindajalt ostes maksab pilet olenemata makseviisist võrdselt.

„Aasta on rongiliikluses alanud hästi, jaanuaris kasvas sõitude arv 3% võrra. Selleks, et saaksime üha rohkemaid kliente endiselt kvaliteetselt teenindada, on väga oluline, et võimalikult suur osa reisijatest ostaks omale pileti iseteeninduse kaudu, kas siis veebist või piletimasinast,“ sõnas Elroni müügi- ja arendusjuht Ronnie Kongo.

Rongides olevad piletimasinad on tänaseks töötanud veidi enam kui kuu ja neid kasutatakse üha enam – rohkem kui veerand inimestest, kes soovivad oma sõiduõiguse hankida rongist, teevad seda juba piletimasinat kasutades.

Alates 1. märtsist muudab Elron sõidukaardiga seotud soodustusi. Rongis saab pileti endiselt soetada kas piletimasinast või klienditeenindajalt, aga sõidukaardi 10% soodustust saab ainult piletimasinast ostetud pileti puhul.

Klienditeenindajalt ostes on piletid edaspidi ühe hinnaga, sõltumata sellest, kas tasumine toimub sularahas, sõidukaardiga või pikematel diiselrongiliinidel pangakaardiga.

Kuna valdav enamus reisijaid ostab sõidupileti rongist, siis tipptunni ajal ei pruugi neil õnnestuda piletit osta klienditeenindajalt, mistõttu ongi piletisüsteemi arendusega lisandunud rongidesse piletimasinad.

„Inimlikult ei ole klienditeenindajatel võimalik jõuda tipptunni ajal kõikide reisijateni. Kuna reisijate arv on aastate jooksul oluliselt kasvanud, siis piletimüügi kõrval on oluline, et klienditeenindajatel jääks aega ka klientide abistamisele, sõiduinfo jagamisele ning ka sõiduõiguse kontrollimisele – vaid nii saame veelgi tõsta enda rongiteenuse kvaliteeti,“ rõhutas Kongo.

Võimalikult suur iseteeninduse osakaal on oluline nii pileti eest ise maksvate sõitjate kui ka tasuta sõitjate puhul.

„Kuigi reisijale on sõit tasuta ning võib tunduda, et pole vahet, kas sõit on valideeritud või mitte, siis nii see siiski ei ole – omavalitsused hüvitavad oma elanike sõidud soodustuse kasutajate arvust lähtudes – vähem sõite tähendab ka vähem tulu,” selgitas Kongo.

Kui sõit on valideerimata, siis seda ei ole statistilises mõttes toimunud ning Elron ei saa omavalitsuselt, näiteks Tallinna linnalt, ka selle hüvitamist nõuda.

Vähem tulu tähendab paratamatult hõredamat sõiduplaani. Seega on klientide endi huvides, et sõiduõigus oleks korrektselt lunastatud, ning et seda teeksid kõik kliendid.

„Selliselt paraneb ka iga rongi täituvuse kohta teada olev info, mis võimaldab omakorda arvestada rohkem reisijate vajadustega – näiteks muuta sõiduplaani või teenindada mõnda konkreetset väljumist suurema rongiga,“ rõhutas Elroni müügi- ja arendusjuht.

Klienditeenindajad jäävad rongidesse ka edaspidi ning kontrollivad piletite olemasolu nagu seni.

„Piletimasinast sõiduõiguse lunastamine, ka juhul, kui see on kliendi jaoks tasuta, ei erine oma olemuselt sellest, kui osta pilet ette veebist või kassast. On ju igati loomulik, et nendel juhtudel teenindaja pileti olemasolu kontrollib,” oli Kongo veendunud.

Vahel aitab see ka klienti kaitsta võimaliku trahvi eest – näiteks kui selgub, et on unustatud kaasa võtta soodustust tõendav dokument, perioodipilet on aegunud vms. Klienditeenindajad saavad need olukorrad lahendada, müües reisijale korrektse pileti.

„Jätkuvalt käivad ka arendustööd, et juba sel aastal saaks ka piletimasinas piletiostu eest tasuda pangakaardiga – see on kindlasti sellel aastal piletisüsteemi arenduses prioriteet. Seni saab tasuda masinas üksnes sõidukaardiga,“ kinnitas Kongo.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Räägime asjadest nagu need on: teenindajaid napib. Enamasti on kogu rongi peale üks teenindaja, kes tipptunnil täistuubitud rongis liikuma ei pääsegi. Muidugi tuleb siis leida viis, et inimesed piletimasinat kasutaksid.

Piinlik, et aastate jooksul ei ole Elron suutnud luua lähirongidesse pangakaardiga maksmise võimalust, piinlik, et jutt sellest nagu arvestaks klienditeenindaja näiteks koju jäänud õpilaspiletiga ja hindaks kolmanda klassi tüdrukut või noormeest ununenud dokumendist olenemata sooduspileti vääriliseks on tihtipeale vale.

Piinlikke momente on veelgi – segadused valideerimisega, ratastega ja kärudega reisijate ebamugav olukord tavareisijatega võrreldes jne. Ronge on liiga vähe ja need on liiga lühikesed… tagatipuks on nende liisingu teenindamine ka röögatu kallis. 

Mõisa köis las lohiseb, Elron.

Allikas: Elron. Kommentaar ja kaanepilt: Ylle Tampere

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.