Uhke värk! Vaata, millised näevad välja Eesti kõige moodsamad reisibussid!

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Tallinnast Riiga ja Peterburi vuravad maist alates Eesti moodsaimad Scania Irizar i8 reisibussid. Bussiettevõte Lux Express investeeris eritellimusel valmivatesse luksbussidesse ligi kolm miljonit eurot.

Lux Expressi bussipark täieneb sel kevadel kaheksa eritellimusel valminud bussiga, mis hakkavad teenindama Tallinnast algavaid bussiliine.

“Soetatud bussid on bussitehnika viimane sõna nii reisijamugavuse kui ka keskkonnasõbralikkuse poolest. Bussides on loodud kõik eeldused selleks, et erinevate vajadustega klientide reis sujuks võimalikult stressivabalt,” kõneleb Lux Expressi juhatuse esimees Hannes Saarpuu.

Lux Expressi eritellimusel valmivates Scania Irizar i8 Lounge-tüüpi bussides on kokku 45 kohta, sh 15 kohta asub Lounge osas, kus istmed on paigaldatud 2+1 põhimõttel.

Lisaks tellis Lux Express kaks 56-kohalist bussi, kus kõik istmed on paigaldatud 2+2 põhimõttel. Busside pikkus on 15 meetrit ja laius 2.55 meetrit, kõrguseks on ligi 4 meetrit.

Uute busside heitgaaside tase vastab Euro 6 normidele ja kütuse kulu on 26 liitrit 100 km kohta. “See tähendab, et ühe reisijakoha viimiseks 100 kilomeetri kaugusele kulub umbes 0,4 liitrit kütust. Võrdluseks näiteks Flirt DMU diiselrongidel on sama näitaja 0,83 liitrit reisija kohta,” toob Saarpuu näite.

Lux Express on aastaid olnud Eesti ja ka rahvusvahelisel bussiturul liider ja eestvedaja. Koostöös Turu-uuringute ASiga äsja läbi viidud uuringust selgus, et kaugliinisõite pakkuva bussifirma valikul on reisijate jaoks väga tähtsad tipptasemel bussid. Seega on investeering igati omal kohal.

This slideshow requires JavaScript.

Uued luksusbussid hakkavad teenindama Tallinn-Riia ja Tallinn-Peterburi liine. Tallinn-Riia liinile tuleb viis uut bussi ja üks uus luksusbuss hakkab teenindama Tallinn-Peterburi liini. Uued 56-kohalised bussid asendavad olemasolevaid busse, mis vahetatakse uute vastu.

Lux Expressi bussipargis on täna ligi 80 bussi keskmise vanusega 2.7 aastat. 2015. aastal investeeris Lux Express bussiparki kokku ligi 10 miljonit eurot, mille eest soetati 28 uut bussi.

2016. aastal lisandus ettevõtte bussiparki üheksa uhiuut Scania Irizar bussi maksumusega 4 miljonit eurot. Lux Expressi reisijaid teenindab üle 300 bussijuhti.

Uutes bussides on jätkuvalt varustuses personaalne puutetundlik meelelahutuskeskus, reguleeritavad istmed, pistikud elektroonikaseadmete laadimiseks, iga iste on varustatud turvavööga. Kõikides bussides on tasuta kuumade jookide automaat, WiFi, kliimaseade ja WC.

Lux Express on rahvusvahelise haardega Eesti bussiettevõte, mis pakub reisijatele mugavaimat bussisõitu kogu regioonis.

Allikas ja pildid: Lux Ekspress

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.