Kehala Ring võõrustas nädalavahetusel Eesti, Läti ja Leedu driftijate paremikku, toimusid Baltimaade Drifti Superfinaalid. Muljed rajalt on suurepärased, võistlused pakkusid rõkkavat silmailu ning närvikõdi. Driftijad leiavad, et vigursõit Virumaal on võimalik ning Kehalal on vinget potentsiaali.

Esimest korda Virumaal, Rakvere külje all, Kehala Ringil toimunud Baltimaade Drifti Superfinaalid pakkusid oodetud vaatemängu ning põnevust. Algne rallikrossirada oli lahkete omanike poolt kohandatud driftijatele sobivaks ja ootusärevus suur, sest asfalt sai maha vaid poolteist nädalat enne võistlust.

Kokku osales võistlusel ligi 80 võistlejat kolmest riigist. Kahel esimesel päeval kostitas ilmataat Street ja Pro-Am klasside sõitjaid aeg ajalt vihmaga ja pakkus võimalusi oma oskusi erinevates tingimustes proovile panna.

Pühapäeval, kui kuninglik PRO klass peale läks, halastas taat aga võistlejatele ning terve päeva paistis pilveservast päike.

EESTLASED ON PRO-AM KLASSIS TEGIJAD!

Kui Street klassis eestlastel poodiumile asja polnud ja selle vallutasid Läti sõitjad, siis Pro-Am klassis oli asi vastupidine. Esikohale Kristjan Kaare, teiseks Marco Prems ja kolmandaks Oliver Randalu.

Pro klassis oli seis lahtine ja kaartide segamine jätkus täie hooga. Eesti Pro klassi arvestuses hoidsid enne viimast etappi 2. ja 3. kohta vastavalt Jarmo Luht ja Kristjan Klemets Team Ghostist, kuid neil õnnestus mõlemal samas kurvis nii tugevalt seina sõita, et kukkusid võistlusest välja ja kaotasid kohad esikolmikus terve 2017 aasta arvestuses.

Pro klassi arvestuses moodustasid esikolmiku Ingus Jekabsons Lätist, Eriks Ulass samuti lõunanaabrite juurest ning Henri Kivimägi Eestit.

Need mehed selgitasid Eesti meistrivõistluste kõrval välja ühtlasi ka Baltimaade Pro klassi tugevaima sõitja.

KES ON KÕIGE-KÕIGEMAD DRIFTIJAD?

Kolmepäevase driftifestivali kirsiks tordil oli superfinaalid, kus Eesti Pro ja Pro-Am klasside mehed selgitasid välja, kes on see kõige-kõigem driftija Eestis.

Sel aastal jäi üllatusvõitjana sõna Pro Am klassi sõitale Marco Premsile, kes tasavägises finaalis võttis naha Mihkel Norman Tultsilt. Ka kolmandale kohale platseerus Pro-Am-i sõitja Simon Suvemaa.

Hooaeg 2017 on driftijate jaoks Eestis lõppenud nii meie, kui ka rahvusvaheliste sarjade arvestuses ning hakkab 2018 aasta hooaja planeerimine, mis Eesti driftile saab olema 10. ehk juubelihooaeg.

HOOAJA LÕPPTULEMUSED

Street klass
1.Andres Rea
2.Saimon Köst
3.Konstatin Grin
4.Madis Sulg
5. Janar Seermann

Pro-Am klass
1.Simon Suvemaa
2.Kristjan Kaare
3.Andri Raudva
4.Marco Prems
5.Oliver Randalu

Eesti Pro klass
1.Mihkel Norman Tults
2.Henri Kivimägi
3.Karl-Sander Lebbin
4.Jarmo Luht
5.Kristjan Salmre

NEZ Drift Championship(Põhja-Euroopa meistrivõistlused)

1.Mihkel-Norman Tults EE
2.Arti Kannisto EE
3.Kristjan Salmre EE
4.Kert-Eigo Kulla EE
5.Arturs Miskins LV

Baltic Drift Championship(Balti meistrivõistlused)

1.Janis Eglite LV
2.Ingemars Jekabsons LV
3.Erikss Ulass LV
4.Mantas Kulminskas LT
5.Mihkel Norman Tults EE

Allikas ja meedia: Eesti drifti liit

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.