Coop Liising ehk Coop panga liisinguüksus alustas automüügiga: praegu on valikus üksnes Škodad, tulevikus ollakse valmis tegema koostööd ka teiste brändidega. Autokaubamajast on juba ostetud 2 Škodat 20st. 
Näide valikus olevast Škoda Kamiqist

Coop Panga liisingufirma Coop Liising alustasEestis uue kontseptsiooniga ning asus autosid müüma – esimese partiina on klientidel võimalik soetada Škodasid, tulevikus ollakse avatud koostööks ka teiste automarkidega.

Teisisõnu ei pakuta üksnes liisingut vaid teostatakse automüüki. Valikus on Coopi välja ostetud laoautod, klient valib nende seast endale sobiva välja ja saab kiirelt kätte.

20 uut Škoda Karoq ja Kamiq linnamaasturit ning uued Scalad on autokaubamajas väljas, et testida, kuidas uus ärimudel klientidele “peale läheb”. Coop Liisingu juht Martin Ilves selgitab:

“Eesmärk on muuta auto ostmine senisest mugavamaks, pakkudes kliendile „one-stop shop“ lahendust, mille käigus saab endale samast kohast valida uue auto ning sobivama finantseerimis- ning kindlustuslahenduse.”

Coop on niisiis edaspidi Škoda, ja võimalik et ka teiste autode edasimüüja: „Meie eesmärk ei ole konkureerida automüüjatega, vaid olla neile koostööpartneriks,” lisas Ilves.

Coopi jaeketil ja pangal on ligi 700 000 klienti, kellele autosid läbi oma kanalite pakkuma hakatakse. Selleks, et osta Coopi autokaubamajast, ei pea olema jaeketi klient, vabalt võib eelistada kodupoena ka Barborat.

Auto saab moodsale ajale kohaselt osta kodust välja tulemata: autokaubamajast valid sobivas varustuses ning värviga auto ja tellid ära.

Võimalik, et enne oled teinud proovisõitu mõnes esinduses. Olenevalt kui hea klient oled, võid finantseerimisel saada ka auto sissemaksuta kätte, tasudes edaspidi vaid igakuiseid rendimakseid. 

Kristjan Seema, Coopi turundus- ja kommunikatsioonijuht ütleb, et antud ärimudel pole kopeeritud vaid peaks sobituma hästi Coopi senise tegevusega Eestis: kõigepealt poed, siis kliendikaart, siis pank, siis liising ja nüüd autokaubamaja. Sarnaselt toimetab Soomes näiteks Kesko, Eestis on Coop esimene.

Autokaubamajast ostes saab auto täispaketiga ehk liisingu koos liiklus- ja kaskokindlustusega: Coopi pakub ka kindlustusmaakleriteenust, kus eri firmadelt võetakse pakkumised ja valitakse kliendile sobivaim välja. 

Autokaubamajast ostetud Škodaga tuleb kaasa ka tasuta kaskokindlustus aasta lõpuni. Kaubamaja otselink on siin.

Universaalpankasid on Eestis nüüdseks viis, Coop Pank on 71 100 igapäevapanganduse kliendiga üks neist ent eristub sellega, et on tugevalt esindatud maapiirkondades. 

Panga strateegiliseks aktsionäriks on kodumaine kaubanduskett Coop Eesti, mille müügivõrgustikus on koguni 330 suuremat ja väiksemat kauplust üle Eesti. 

Kristjan Seema on lubanud pikemalt vastata meie autoalastele küsimustele, ootame põnevusega loole järge.

Škoda Kamiqi kohta loe rohkem siit

Pildid: kuvatõmmised

Jaga

Ylle on teinud teadus-, haridus- ja keskkonnateemalisi telesaateid ning töötanud vabakutselise (kirjutava) ajakirjanikuna. Alates 2015 WWCOTY rahvusvahelise kohtunikekogu liige. 2015. aastal pälvis Ylle riiklikult tunnustatud teaduse populariseerija auhinna. Acceleristas vastutab Ylle lehe väljaandmise eest ning kirjutab aeg-ajalt talle omase otsekohesusega

1 kommentaar

  1. Jean Pouillette on

    Tere
    Olen konkreetne finantseerija, kes suudab pakkuda teile laenu vajalikus summas ja tingimustega, mis muudavad teie elu lihtsamaks. Pakun alates 5 000 kuni 25 000 000 eurot intressimääraga 2%. Palun võtke minuga ühendust oma e-posti aadressiga: jean954pouillett@gmail.com

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.