Bassadone Group võtab üle Citroën’i impordiõigused Baltikumis ja kõik Citroën’i ja Honda müügisalongid Eestis.

Bassadone Automotive Nordic gruppi kuuluv ja Peugeot Baltikumi importööri Auto-Bon Baltic omanik Auto-Bon Oy ostab Veho Eesti AS Baltikumi autoärid.

Tehing hõlmab Citroën’i impordiõiguseid Eestis, Lätis ja Leedus ning Citröen’i ja Honda müügisalonge Eestis. Kuni konkurentsiameti kinnituseni jätkub kõigi osapoolte äritegevus muutusteta.

Omanikuvahetus ei mõjuta Citroën’i ja Honda kliente ning koos äritegevusega võetakse üle ka kõik Veho Eesti AS töötajad. Tegu on loomuliku sammuga Bassadone Group’i äritegevuste arendamiseks Baltikumi regioonis.

“2018. aasta suvest alates, mil Bassadone Group võttis Peugeot maaletoomisäri üle kolmes Balti riigis, oleme  keskendunud ambitsioonikate eesmärkide saavutamiseks vajaliku vundamendi loomisele,” rääkis Andrus Kuus, Auto-Bon Baltic OÜ tegevjuht.

Citroën ja Peugeot kuuluvad mõlemad Euroopa ühele suuremale autotootjale Groupe PSA, miska brändide toomine ühise juhtimise alla on kohalikul tasemel strateegiliselt väga loogiline samm.

Auto-Bon Oy on Peugeot’ ja Citroën’i autode maaletooja Soomes alates 2017. aastast. Eestis, Lätis ja Leedus võeti Peugeot impordiäri üle 2018. aasta suvel, kui osteti seni Taani omanduses olev KW Bruun Eesti OÜ.

Peugeot märgiga sõidukite müügid Baltimaades on võrreldes eelmise aastaga kasvanud märkimisväärsed 23% – aasta esimese kümne kuu jooksul on müüdud 4 379 autot.

Peugeot turuosa Baltikumis on oktoobri lõpu seisuga 4,97%, sh sõiduautode turuosa 4,11% ja tarbesõidukite turuosa 11,63%.

Citroën’i turuosa Balti riikides on oktoobrikuu seisuga 3,44% (sõiduautode turuosa 2,39% ja tarbesõidukitel 11,61%) ja automargi müügid on võrreldes eelmise aasta sama perioodiga kasvanud 10,6%.

Kokku müüdi 3.035 autot. Honda turuosa Baltikumis on 1.28%, 10 kuu jooksul on kolmes Balti riigis müüdud kokku 1.125 autot, millest 854 Eestis. Honda turuosa Eestis on 3.1%.

Bassadone Group on vanim Peugeot’ edasimüüja Euroopas. Citroën’i lisamine kõikide Balti riikide portfelli on strateegiline ja loogiline samm mitte ainult äri arendamise seisukohalt, aga ka tootjaga (Groupe PSA) veelgi tugevama koostöö edendamiseks.

Kõige olulisem eelis, mida kahe brändi kokku toomine loob, on suurem investeerimisvõimekus ning jätkusuutlik müügikasv. Auto-Bon jätkab fokusseerimist maaletoomisäride arendamisele, jaemüügi suunda juhitakse eraldi.

Uute brändide ning jaemüügisuuna lisamine Bassadone Baltikumi äride portfelli on strateegiliselt oluline samm oma positsiooni tugevdamiseks Baltimaades.

Bassadone Automotive Groupi kontserni kuuluv jaemüügiäri Autoverkkokauppa.fi on kõige kiiremini kasvav ja ühtlasi ainus 100% digitaalne autode jaemüügiäri Soomes.

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.