Pühapäev, 26. märts 2023
Juulis alustas tegevust uus eestikeelne automüügiportaal Autosait.ee. Uustulnukal on suur ambitsioon: pakkuda konkurentsi Auto24 portaalile, mis võib end pidada valdkonna ainuvalitsejaks. Ühtlasi tahetakse tõsta üldist automüügikultuuri.

Mõned kuud beetaversioonina külastajatele avatud olnud leht Autosait.ee on nüüdsest ametlikult tegevusega alustanud. Tegu on sõidukite ostu- ja müügiportaaliga, mis asub uudsete lahendustega turgu elavdama ning Auto24 ülemvõimu kõigutama.

MITMESUGUSED VÕIMALUSED VALIDA

Autosait.ee lubab tarbijal mugavamalt sobivat sõidukit leida. 360-kraadi pildid, kuupõhiste kulude võrdlustabelid ning kaasaegne suhtlemiseks mõeldud keskkond, kus saab mugavalt teha pakkumisi ning küsida täpsustavaid küsimusi peaks aitama auto valikut täpsemaks ja lihtsamaks muuta.

Kuna auto ostmine on märkimisväärne kulu, siis tasub analüüsida mitte ainult auto hinda, vaid ka teisi seonduvaid kulusid nagu näiteks kütusekulu, liiklus- ja kaskokindlustus jne.

Autosait.ee külastaja saab neist kuludest ülevaate ning võib soovi korral silma jäänud autosid kuupõhiste kulude järgi ka pingeritta seada. Pingerida tõuseb päevakorda siis, kui on plaan osta sõiduk liisinguga.

VINGE VISUAAL TEEB PÄEVA

Andres Selgoja, üks Autosait.ee loojatest räägib plaanidest ja võrdlusest Auto24 portaaliga: “Meie leht on rohkem fokusseeritud auto- ostule ja müügile ning segavaid faktoreid on vähem. Kuulutustel on suured pildid, puudub bänner-reklaam ja kasutusel on kogu ekraani pind. Meie lehel saab anda müüdavast sõidukist parema ülevaate kaasaegses keskkonnas.”

Autosait.ee pakub lisavõimalustena video või 360 pildi lisamist, sest autoost on alati seotud emotsiooniga – korralik visuaal aga aitabki paremat emotsiooni tekitada.

„Oleme uue sõidukite ostu- ja müügikeskkonna loomisel lähtunud eelkõige tarbija huvidest. Samuti teeme me aktiivselt koostööd ka suuremate automüüjatega, et leida parimaid lahendusi.“ lisas Andres Selgoja.

“Meie jaoks on oluline ka see, et sõidukite ostu- ja müügikultuur muutuks paremaks. Sellega seoses üritame pikemas plaanis kasutajaid julgustada avatusele auto seisukorra osas ning lasta vähem tegutseda neil, kes müüvad peidetud vigadega sõidukeid,” lisab Selgoja.

„Oleme keskendunud peamiselt tarbija vajadustele ning võtnud eesmärgiks pakkuda kõikidele klientidele parimat kogemust sõidukite müümisel ning ostmisel Autosait.ee veebilehel. Aitame inimeste aega kokku hoida ja anname hea ülevaate sõiduki kuludest, mis pikas perspektiivis säästab tarbija raha” lisas Selgoja.

30 000 KASUTAJAT KUUS

Andres Selgoja, kas saate öelda, kui aktiivsed kasutajad beetaversioonis olid uut müügikeskkonda testima?

Beeta versiooni avalikustamisega võtsime sihiks testida toodet väiksema rühma inimeste peal. Seega ilma reklaamimata, kasutades vaid neti.ee viidet, saime leheküljele mõningast liiklust.

Google Analytics on meil lehel jooksmas alates mai algusest ning nende andmetel oli vahemikul 01.05.2018 – 17.06.2018 lehe vaatamisi (pageviews) 4 832 ja unikaalseid kasutajaid (users) 1665.

Arvestades, et leheküljel oli antud hetkel üleval vähe kuulutusi (ca 150), siis kasutajate aktiivsusega võib rahule jääda. Keskmiselt oldi lehel pisut üle 1,5 minuti. Võrreldav näit auto24-l on Similarwebi andmetel 9,5 minutit.

Kes põhiliselt Autosait.ee-d seni on kasutanud?

Peamised kasutajad, kes hetkel kuulutusi üles panevad on automüügiga tegelevad ettevõtted. Eraisikute poole pealt loodame kasvu ja usume, et siin hakkavad alles numbrid liikuma, sest suurtemate automüüjatega oleme olnud pikemalt kontaktis, kuid eraisikutele suunatud reklaam on alles nüüd alguse saanud.

Keda ootate rohkem, kas eraisikuid või automüüjaid kasutama?

Kindlasti ootame kasutama nii eraisikuid kui automüüjaid. Oleme arendamise juures samuti arvestanud, et leht oleks kõigile mugav.

Automüüjatega oleme välja töötamas süsteemide integratsioone, nii et nende poolt kuulutuste lisaja ei peaks mitmes kohas asju haldama.

Eraisikutel on kuulutuse lisamisel abiks numbrimärgi järgi tuvastus, mis lisab sõiduki tehnilised andmed automaatselt ning säästab aega kuulutuse täitmisel.

Milline on prognoositav unikaalsete külastuste arv ühes kalendrikuus?

Üritame külastatavusega minna tõusvas joones, ning prognoosime, et selle aasta lõpuks võiks külastuste arv (users) ühes kalendrikuus ulatuda 29 000-ni, mis omakorda annaks ühes kalendrikuus 580 000 lehe vaatamist (pageviews).

Eelmisel kuul olid vastavad numbrid 2 653 unikaalset külastust ning 6 619 lehe vaatamist. Käesoleva kuu numbriteks prognoosime 8 500 unikaalset külastust ning 45 000 lehe vaatamist.

UUDISED TULEVAD

Auto24 puhul on lisaks müügikuulutustele võimalik sirvida ka värsket uudist automaailmast, vaadata proovisõiduvideosid ning lugeda põnevaid lugusid. Hästi töötab kasutajate omavaheline suhtlus foorumides. Kas Autosait.ee plaanib midagi sarnast?

Uudisteosa väiksemal määral on juba praegu lehel olemas, kuid plaanis on hakata sinna rohkem sisu tooma. Esialgu on seal plaan kuvada lehe kasutusega seotud artikleid, põnevamaid uudiseid automaailmast üldisemalt ning samuti ka eripakkumisi uute autode müüjatelt.

See on lehe osa kuhu pisut ka reklaami lubame, sest ülejäänud lehe kavatseme hoida segavatest reklaamidest puhtana.

Foorumi algatamine on hetkel veel küsimärgi all, sest siin me pole ise uurimustööd teinud, kui palju seda inimesed sooviksid. Kui aga mingi aeg see mõte peaks tulema, siis kindlasti saab see olema tehniliselt ja visuaalselt heal tasemel ning kaasaegne foorum.

Erinevaid huvitavaid ideid, mida leheküljele tulevikus tuua on palju, nii et kindlasti parimad nendest saavad ka teoks, aga hetkel on nendest veel vara rääkida.

KONKURENDIST VEIDI ODAVAM

Autosait.ee portaalis on kuulutuse lisamine soodsam kui Auto24 keskkonnas. Tavakasutajale maksab Auto24-s 30 päeva kuulutus 11,90 eurot. Sama perioodi kuulutus on Autosait.ee-s 8 eurot.

Küsis: Ylle Rajasaar. Pilt: Autosait.ee

1 kommentaar

  1. blank
    Jean Pouillette on

    Tere
    Olen konkreetne finantseerija, kes suudab pakkuda teile laenu vajalikus summas ja tingimustega, mis muudavad teie elu lihtsamaks. Pakun alates 5 000 kuni 25 000 000 eurot intressimääraga 2%. Palun võtke minuga ühendust oma e-posti aadressiga: jean954pouillett@gmail.com

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.