Reede, 3. veebruar 2023
11. oktoobril toimunud auhinnagalal „Eesti parimad ettevõtted 2019″ sa Swedbanki ja Eesti Kaubandus-Tööstuskoja aasta noore ettevõtja tiitli Ampler Bikes’i looja ja tegevjuht Ardo Kaurit.

Eesti Kaubandus-Tööstuskoja direktor Mait Paltsi sõnas 28-aastase Ardo Kauriti võitu kommenteerides: „Ardo ja elektrirataste tootja Ampler Bikes on suurepärane näide sellest, kus siirast huvist kasvab välja edukas ning innovaatiline ettevõte.”

“Kui me suudame kasvatada kõikides noortes sellist indu ning huvi mistahes valdkonna vastu, siis võime olla kindlad, et saame rääkida ka tulevikus uhkelt Eestis tehtavatest toodetest ja teenustest,“ lisas Paltsi.

Üks kaubanduskoja prioriteetidest on ettevõtlushariduse arendamine ning selle populariseerimine. Selleks, et noorte säravad ideed ei jääks ainult paberile on vaja, et pakuksime õppeprotsessis praktilisi kogemusi.

Swedbanki ettevõtete panganduse juhi Liisi Himma sõnul nõuab ettevõtlusega alustamine ja pühendumine nii tulevikuvisiooni, pealehakkamise julgust kui ka nutikust leida turul oma toimiv nišš.

„Ardo Kauriti poolt kaasasutatud Ampler Bikesi näol on need tingimused kõik täidetud ning tegemist on juba suurepärase noore toimiva ettevõttega. Meil on väga hea meel tervitada Noore ettevõtja preemia laureaati, kelle ettevõtte tootes on olemas kõik oluline – innovatsioon, keskkonnasäästlikkus ja kirsina tordil veel ka tervislike eluviiside toetamine,” sõnas Himma tunnustavalt.

Ardo Kaurit on Arukülast pärit 28-aastane ettevõtja, kellel 5 aastat tagasi koos kahe Ampleri kaasasutajaga (Rait Udumäe ja Hannes Laar) tekkis huvi elektrijalgrataste vastu.

Isiklikust huvist ehitatud ratas lõi silma särama kõigil, kes rattaga sõitsid ning tegi suurt rõõmu selle loojatele. Vaid mõned kuud peale esimese prototüübi valmimist mindi Saksamaale jalgrattamessile, kus tutvuti turuga ning konkurentide pakutavaga.

Messilt saadi teadmine, et loodud ratas (tööna Ööbik) on konkurentsivõimeline ning mitmes mõttes parem kui konkurentide pakutavad tooted. Tagasiteel Saksamaalt pandi paika edasised eesmärgid. Aasta oli 2014.

2015. aasta lõpus asus ettevõtte kaasama kapitali läbi ühisrahastuse platvormi FundWise, kus kaasati edukalt 91 000 eurot.

Saadud kapital aitas kiirendada toote arendamist ning juba 2016. aasta alguses lansseeriti kaubamärk Ampler Bikes koos ühistrahastuskampaaniaga Indiegogos, mille eesmärgiks oli saada ratastele eeltellimusi.

Kampaania oli väga edukas, kokku telliti 90 jalgratast. Peale seda toimus kiire kasv, 2017. aastal ehitati 500 ratast, 2018. aastal 1400 ning 2019. aastal jõutakse 3000 jalgrattani. Kokku on toodetud ligi 5000 jalgratast.

Ühisrahastusega on Ampler kaasanud Funderbeami platvormil 2017. aastal 400 000 eurot ning 2019. aastal 2.5 miljonit eurot. Ja seda viie päevaga!

Ampler Bikes ekspordib koguni 98% oma toodangust: suurem osa elektrivelodest leiab kasutamist Saksamaal, kus ettevõtte kliendiks on peamiselt keskealised keskkonnateadlikud inimesed.

99% Ampleri ratastest müüakse veebikeskkonna kaudu ning sõuruum on Berliinis Saksamaal. Tänavu kaasatud rahaga avatakse uus tehas Jüris, kus soovitakse tõsta tootmismahte senisest veelgi kiiremini. Järgmisel aastal planeeritakse toota 6000 jalgratast.

Noore ettevõtja preemia 2019 nominentideks olid lisaks Ardole Martin Kristerson – UpSteam Eesti OÜ-st ja Taavi Tammiste – Sifr OÜ-st.

Žüriis osalesid kaubandus-tööstuskoja peadirektor Mait Palts, Swedbanki äripanganduse osakonna juht Aira Nigul-Lepp, Eesti Vabariigi presidendi majandusnõunik Heido Vitsur, Estraveli tegevjuht Anne Samlik ning eelmise aasta noore ettevõtja preemia laureaat ja ettevõtte eAgronom tegevjuht ja asutaja Robin Saluoks.

Swedbank ASi välja pandud 5000 euro suurune preemia anti välja juba viiendat korda. Konkurssi korraldavad Eesti Kaubandus-Tööstuskoda ja Swedbank AS ning algatust toetab president Kersti Kaljulaid.

Loe siit tänavuste parimate ettevõtete kohta

Kaanepilt: Ardo Kaurit erakogu

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.