Eesti driftiässad tõid Audru Ringrajale põnevust ja rehvitossu. Võisteldi koha eest Red Bull Car Park Drifti Maailmafinaalis Saudi-Araabias.

29.05 Pärnus Porsche Ringil anti start Red Bull Car Park Drifti kvalifikatsioonile. 23 Eesti sõitjat võistlesid koha eest maailmafinaalis, mis toimub detsembris Saudi-Araabias ning kus peaauhinnaks on 10 000€.

Red Bull Drift Audrus 2022
Foto: Jaanus Ree

Red Bull Car Park Drift formaat pakkus põnevust nii sõitjatele kui ka pealtvaatajatele. Kui tavapärasel driftivõistlusel on kindel eelis sellel sõitjal, kes oma autosse suuremaid investeeringuid on teinud, siis Red Bull Car Park Driftis tuleb mängu veel enam sõitja oskus erinevate takistuste läbimisel. Seda oli näha ka kvalifikatsioonisõitudes, kus väga väikese punktivahega tuli pro-klassi sõitjate järel kolmandale kohale street-klassi masinaga võistelnud Hannes Jürgens.

Hannest edestasid kvalifikatsioonides vaid Oliver Randalu, kes sõidab Drift Masters Euroopa meistrivõistlustel ning on seal pärast 2022 aasta esimest võistlust teisel kohal, ja Ao Vaida, kes kuulub kindlasti Baltikumi ja Skandinaavia paremikku.

Red Bull Drift Audrus 2022
Foto: Jaanus Ree

Võistluse ellukutsujat Abdo Feghalit, kes on antud formaati arendanud 2008ndast aastast, üllatas Eesti tase väga. Mitte ainult sõitjate oskused, vaid ka tehniline ettevalmistus, meeskondade pühendumus ja professionaalsus. Sportlane, kellele kuulub pikima drifti Guinnessi maailmarekord (11 180 meetrit), valas eestlased kiidusõnadega üle. Üllatasid ka autod, millega siin võisteldakse – nägime rajal häid tulemusi tegemas nii väikest Ford Fiestat, VAZ 2105 kui ka Opel Asconat.

Red Bull Drift Audrus 2022
Foto: Jaanus Ree

Top 4 näitas pealtvaatajatele väga väikeste punktide koguvahega tõsist võistlust ning jätkuvalt väga kvaliteetseid sooritusi. Poodiumile astusid Margus Mangus (254p), Oliver Randalu (260p) ning Red Bull Car Park Drifti kuldse karika tõstis pea kohale Michael Reiljan 276 punktiga. Võitja, Michael Reiljan, ütles et ei osanud eluilmaski ette näha, mis juhtuma hakkab ning võit oli talle üllatus. Reiljan ootab juba väga detsembrit, et minna esimese eestlasena meie riiki esindama Red Bull Car Park Drifti lõppvõistlusele Saudi-Araabias.

Fotod: Jaanus Ree/Red Bull

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.