Laupäeval, 4. juulil stardib Põltsamaal kardisõidu meistrivõistluste II etapp

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Kuningamäe kardirajal Põltsamaal sõidetav Eesti kardisõidu meistrivõistluste etapp on sel aastal järjekorras II ning on traditsiooniliselt Väino Allipere mälestusvõistlus, mida juba 42. korda peetakse.


Laupäevasel võistluspäeval tullakse rajale kuues võistlusklassis, millest viies sõidetakse Eesti meistrivõistluste punktidele.

Etappide arvu poolest lühikese, vaid viieetapilise hooaja teine osavõistlus Põltsamaal saab võistlejatele olema jällegi määrava tähtsusega, sest iga kaotatud punkt võib kokkuvõttes määrata palju.

Kui kartide pisemas meistrivõistluste klassis Micro saavutas Raplas toimunud esimesel võistlusel oma esimese etapivõidu Johannes Kasemaa (Aero Racing), siis Põltsamaal ei saa tal lihtne olema – Micro on konkurentsitihe ja võitja kandidaate on enam kui viis.

Pisimas meistrivõistluste klassis on ilmselt oodata ka Richard Viigisalu (Rich Racing) Raplas kogetud ülekaalu taandumist, sest reedel, 3. juuli sõidetud vabatreeningute põhjal võib tõdeda et konkurendid on vahet tublisti vähendanud. Konkurents on ülitihe ning pisemgi eksimus võib võistleja kiiresti võistlejaterivi lõppu kukutada.

Otseveoliste klasside OK Junior ja OK kardid on need, millega võisteldakse nii EM-l kui MM-l. Mullu Eesti MV-le toodud klassid on kenasti tööle saadud ning võistlejaterivi on mõlemas vägagi esinduslik.

Varasematelt pisemates klassides ilma teinud võistlejad Joosep Planken (TARK Racing) ning Ruben Volt (DHR Estonia) lähevad ka Põltsamaal OK Juniori esikohta võtma.

Tubli potentsiaal on kindlasti peidus ka Raplas sekeldustesse sattunud Mark Dubnitskis, kiires Carmen Kraavis (mõlemad DHR Estonia) ja Oskar Männametsas (AIX Racing Team).

Klassis OK on esikoha nõudlejaid veelgi enam ning eeskättt lähevad Raplas suveräänselt liidrikohta hoidnud Markus Kajaku vastu tema AIX Racing Team tiimikaaslased Siim Leedmaa, Ken Oskar Algre ja Rimmo Kadapik.

Kaarte segavad siin aga ka esimesel etapil väga marulist sõitu teinud Randel-Erik Evestus (TARK Racing) ja Robin Särg (Gear Racing).

Kiireimas KZ2 võistlusklassis tuleb rajale kogu vabariigi kardispordi eliit, teiste seas Sten Dorian Piirimäe (AIX Racing Team), Antti Rammo (TARK Racing), Georg Kõssiga (TGT Racing), ning Kaspar Kallasmaa (Kuningamäe Kart).

Alles oma kolmandat hooaega KZ2 klassis kaasa tegev Georg Kõss rääkis eesootavast võistlusest Põltsamaal: “Võistlus tuleb kindlasti üks raskemaid hooajal, kuna tegemist on väga tehnilise rajaga, kus 6-käigulisel kardil tuleb roolimisel loota vaid vasaku käe jõule – paremaga vahetatakse ju käike.”

“Kuumus ja raja pidamine muudavad 30-ringilise finaali sõitjate jaoks väga tõsiseks katsumuseks. Seda enam, et üheksa võistlejat mahuvad ringiaegadelt kahe kümnendiku sisse,” lisas Kõss.

Kardispordifännidele on võistluspäeva jälgimine tasuta. Tasub tulla kaasa elama!

Ajakava laupäeval, 04.07 Põltsamaal Kuningamäe kardirajal

09:00 Soojendussõidud
10:00 Kvalifikatsioonisõidud
11:30 Eelsõidud
15:00 Finaalsõidud

Võistluspäeva otseülekannet on võimalik jälgida kart.television.ee.

Allikas: Eesti Kardiliit. Kaanepilt: Tõnis Krikk

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.