Laitse rallipargis toimuval üritusel Jump for drift võisteldakse kolmes klassis: Street, Semipro ja Pro.

Reede kuulub Street-klassile, kus on sel hooajal toimunud tubli juurdekasv – võistlejaid on Eestist umbes 30 ja Lätist kuni 50. Laupäeval läheb aga võistlusala tunduvalt värvilisemaks ja palju kuumemaks, kui võistlema asuvad Semipro ja BALTIC Pro klassi sõitjad ja nende uhked autod Eestist, Lätist ja Leedust.

Kui eelmisel aastal oli LaitseRallyParkis osalejaid rekordiliselt 86, siis tõenäoliselt sellel aastal see arv ületatakse.

Kohale on oodata Baltimaade parimaid driftisõitjaid, kellest eraldi võib välja tuua 16-aastase Läti sõitja Nikolass Bertansi, kes saavutas sellel aastal FIA võistlustel tuntud Euroopa sõitjate seas teise koha.

Eesti sõitjatest teeb tagasituleku mitmekordne Eesti ja Põhja-Euroopa meister Mihkel Norman Tults uuel võimsal Toyota Supral. Kindlasti on põnev jälgida ka Eesti eelmise aasta Street-klassi meistrit Ragnar Viinapuud, kes sõidab sellel aastal uue võistlusautoga Semipro klassis.

Vägevate võistlejate kõrval pakub erilist vaatemängu võistlusrada ise. Tegemist on väga pingelise rajaga, kuna stardisirgel olev nukk tõstab auto rattad maast lahti täpselt enne esimest kurvi. Lisaks peab ideaalse trajektoori saamiseks tagastange nurgaga seina puudutama samal ajal, kui auto on õhus.

Rada soosib häid jälitussõite, kuna esimene kurv on piisavalt lai, et sinna kahe autoga hästi ära mahtuda. Kiirendusmaa on piisav, et Pro-klassi autode kiirus jõuaks enne kurvi üle 100 km/h.

Sõitjatele ja pealtvaatajatele on LaitseRallyPark oma ülesehituselt üks atraktiivsemaid võistluspaikasid. Kogu rada on väga hästi jälgitav nii suurtele kui väikestele ning raja iseloom pakub vaatemängu ja närvikõdi kõigile. Kõike seda saab juba sel reedel ja laupäeval oma silmaga näha.

Täpsema ürituse ajakava leiab siit ja kui kohapeale ei ole võimalik minna, siis otseülekannet koos sõitjate intervjuudega näeb siit.

Meedia: Sten Ottep/Fifty Visual

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.