Suurte suveürituste aeg on käes ning see ahvatleb vargaid jahtima kalleid nutitelefone.  Statistika näitab, et telefonivarguste arv suvel kahekordistub ning eriti tähelepanelik tasuks olla neil, kel taskus kallis Samsung – mingil põhjusel eelistavad pikanäpumehed just seda sorti nuhvleid.

Pikanäpumeeste poolt kolm kõige ihaldatumat nutitelefoni mudelit on Samsung S7 Edge, iPhone 6 ja 6S. Tänavu I  poolaastal varastatud telefonidest oli 47 protsenti Samsungid ja mudelitest paistis eriti silma kallite, 800 eurot maksvate Samsung S7 Edge’ide kadumised, kinnitab Tele2 statistika.

Tele2 klienditeenindusdirektori Sirli Seliovi sõnul on pikanäpumehed professionaalid ja otsivad teadlikult kalleid mudeleid. „Samsungite kadumisele järgnevad statistika järgi iPhone 6 ja 6S telefonid, mis on samuti kallid. Nendele mudelitele on järelturul suur nõudlus ja vargal seega ka kerge edasi müüa,“ kõneleb Seliov.

Käes on suurte väliürituste aeg. Igal aastal läheb palju seadmeid kaduma just suurkontsertidel ja festivalimelus. Kui keskmiselt tehakse Tele2-le kuus 70 varguse- või kadumisavaldust, siis suvel hüppab see arv 165ni. Kõige rohkem läheb seadmeid kaduma avalikes kohtades, kus on palju rahvast – pargid, üritused, tänavad.

„Samuti tuleb väga ettevaatlik olla baarides ja klubides, kus valvsus on väiksem. Elementaarne on jälgida oma vara bussis ja mitte jätta seda pargitud autos nähtavale kohale,“ soovitab Sirli Seliov.

Et probleeme vältida, ärge hoidke telefone tagataskus või jätke muruplatsile. Samuti kasutage Android Device Manageri ja Find My iPhone’i tüüpi rakendusi, mis aitavad jalutama läinud seadme positsioneerida. Huvitav on fakt, et kõige rohkem telefoni kaotamise avaldusi tehakse laupäeval ja pühapäeval.

Telefoni varguse või kaotamise korral tuleb kohe võtta ühendust oma mobiilioperaatori klienditeenindusega. Seda on vaja, et SIM-kaart ja kõik teenused sulgeda ning nii lisakulu ära hoida.

Kõik sideoperaatorid peavad varastatud telefonide kohta nn. musti nimekirju. Seadme päritolu on võimalik IMEI-koodi järgi koduleheküljelt kontrollida.

Allikas: Tele2, pilt Samsung

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.