Reede, 19. aprill 2024
Indrek Jakobson kirjutab Samsungi uudistootest, mis kõnetab ilmselgelt iga endast lugupidavat daami. Samsung Galaxy Z Flip on omanäolise disainiga nutitelefon, mis näeb ühtaegu välja retro ja omast ajast ees.

Kui Samsung hüppas S10 mudelilt S20 peale, oli paljuski tegu evolutsiooniga, nutitelefonid olevat ju ammu valmis. Galaxy Z Flip suudab aga sellegipoolest massist eristuda.

Kõigepealt muidugi hinnalt, sest oma 1499-eurose soovitusliku maksumusega on tegu tootja mudelivaliku kalleima nuhvliga, kuid selle raha eest saab ka palju vastu.

Kellele on Samsung Galaxy Z Flip mõeldud? Ennekõike inimesele, kel on piisavalt raha, kuid kes on tüdinenud sellest, et kõigil teistel tema ümber on sarnane õunafirma toodang taskus ning soovib ümbritsevatest eristuda.

Aga mitte ainult. Kaks korda kahandatud mõõtudega nutitelefon on kaasaskandmiseks võrratult mugavam ning kokku klapituna on see väiksemat sorti meeste rahakoti suurune ja sobib taskutesse, kust täismõõdus seitsmetolline nuhvel jääks välja turritama (ja kukuks sealt esimesel võimalusel välja).

Daamide käekottidest me ei räägigi, sest kaht silmatorkavat värvi telefoni sarnasus Lancôme kosmeetikakomplektiga pole ilmselt juhuslik. Tõenäoliselt hakkame lähiajal nägema justnimelt noortele ja edukatele naisterahvastele suunatud turunduskampaaniaid.

Kohe pärast tutvustust ristiti värske mudel Razr-killeriks (Razr on Motorola klapptelefon). Z Flip on aga disaini poolest konkurendist selgelt üle, ei rõhuta seoseid eelmise kümnendi klapptelefonidega vaid on tänapäevane nutiseade.

Ekraani kogudiameeter on 6,7 tolli. See on juba väikese tahvli mõõtu, mille taskus kandmine ongi võimalik tänu kokku klappimisele, lisaks on tagaküljel väike 1,1“ ekraan, mis sobib hästi teavituste lugemiseks telefoni avamata.

Tõenäoliselt leiame nuhvli südamena Qualcommi Snapdragon 855 või sarnase protsessori ning seda toidavad kaks korralikku 3300 mAh akut.

Pildi kvaliteedi tagavad tagaküljel paiknevad üks 12 MP ja teine ultralai kaamera, endli tegemiseks on juba S-seerialt tuttav eesmise kaamera 10MP täiesti piisav.

Video salvestamine tundub olevat tänapäeva nuhvlite peamine eesmärk ning selle võimekus on headuse kriteerium.

Samsung Z Flip lahendab kolmjala kaasas kandmise vajaduse efektiivsel ja elegantsel moel – täisnurga all painutatud telefoni võib asetada suvalise horisontaalse pinna peale, olgu selleks aiapost või köögilaud ning asuda filmima. 256 GB salvestusruumi on päris piisav.

Telefoni algne funktsioon – rääkimine – on võimalik igas asendis. Erinevus on vaid, et kokku klapituna on kõne kõlari peal, kuid lahti voldituna käitub Z Flip tavalise nutitelefonina ning kõrvaklappide abil saab rääkida igal moel.

Loomulikult on võimalik telefonile soetada ka kaitsvad kaaned ning arusaadavalt on neid kaks, üks mõlemale poolele.

Vaid mõned nüansid reedavad, et mõnikord on vorm sisust olulisem, nii puudub täpsem info 5G võimekuse ning vee- ja tolmukindluse kohta (ilmselt neid lihtsalt pole).

Igal juhul on tegu huvitava lahendusega, mis toob juba ühesuguseks kippuvasse nuhvlite maailma sõõmu värsket õhku. Uut ja edevat Samsungi tippmudelit saab ette tellida kuni 28. veebruarini ning poodides loodame seda näha alates märtsist.

Tehnilised andmed:
Galaxy Z Flip tehnilised andmed
Ekraan Põhiekraan 6.7“ FHD+ Dynamic AMOLED ekraan (küljesuhtega 21.9:9) Infinity Flex

2636 x 1080

425ppi

Välisekraan 1.1“ Super AMOLED ekraan

300 x 112

303ppi

Mõõtmed ja kaal Voldituna 73.6 x 87.4 x 17.3mm
Lahtivoldituna 73.6 x 167.3 x 7.2mm – 6.9mm (vaid ekraani arvestades)
Kaal 183 g
Kaamera Esikaamera 10MP esikaamera: F2.4

Piksli suurus: 1.22μm

FOV: 80˚

Tagakaamerad 12MP Ülilainurkkaamera: F2.2

Piksli suurus: 1.12μm

FOV: 123˚

12MP Lainurkkaamera: Super Speed Dual Pixel AF, OIS, F1.8

Piksli suurus: 1.4μm

FOV: 78˚

Kuni 8x digitaalne zoom

HDR10+ salvestamine

Protsessor 7㎚ 64-bit Octa-Core protsessor
Mälu 8GB RAM ja 256GB sisemälu
Aku 3,300 mAh kahe aku süsteem
Laadimine Juhtmega ja juhtmevaba kiirlaadimine

Wireless PowerShare funktsioon

OS Android 10
Võrk Enhanced 2X2 MIMO, 5CA,

LTE Cat.16 kuni 1.0Gbps alla

LTE Cat.13 kuni 150Mbps üles

Kuni 1.0Gbps alla / kuni 150Mbps üles

Ühenduvus Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac (2.4/5GHz),VHT80 MU-MIMO,256QAM

Bluetooth® v 5.0 (LE kuni 2Mbps), ANT+, USB Type-C, NFC, Asukoht (GPS, Galileo, Glonass, BeiDou)

SIM kaart eSIM ja Nano SIM
Sensorid Sõrmejäljelugeja (küljel), akseleromeeter, baromeeter, güroskoop, geomagneetiline sensor, Hall sensor, lähedussensor, RGB valgussensor
Autentimine Lukustamine: muster, PIN, parool

Biomeetriline lukustamine: sõrmejäljelugeja, näotuvastus

Heli Mono kõlar

UHQ 32-bit &DSD64/128 tugi

PCM: kuni 32 bitti, DSD*: DSD64/128

 

Heliformaadid: MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA, APE, DSF, DFF

 

Salvestamine

Hea heli salvestamisel tagab High AOP mikrofon, mis vähendab müra.

Video Videoformaadid:

MP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, AVI, FLV, MKV, WEBM

Turvalisus Knox turvaplatvorm

McAfee viiruse ja pahavarakatise

Pildid: Samsung

blank

Autoentusiast, kes võtab kirglikult kõike, mis liigub vähemalt neljal rattal. Hobiautoks on Volvo 960, mis aitab tunnetada auto kui tehnoloogilise ja kultuurilise nähtuse muutumist ajas.

KOMMENTEERI SIIN