Teisipäev, 5. detsember 2023
Accelerista kiirendajannad panid kokku oma tänavuse kinginimekirja, kus unistuste ja soovidega tagasi ei hoitud. Igaüks meist sai võimaluse, valida auto, ratta, käru, lelu ja vidina, milleta tundub, et edasi elada ei saa. Nalja kui palju, tõsiseid soove siiski veel rohkem. Jagame nimekirja oma lugejatega, et need, kel napib ideid veel Jõuluvanaga läbi rääkida jõuaksid.

Accelerista päkapikud

KLÕPSA ÜLAREAS NIMEDEL

[dropcap]1AUTO[/dropcap] [dropcap]2RATAS[/dropcap] [dropcap]3KÄRU[/dropcap] [dropcap]4LELU[/dropcap] [dropcap]5VIDIN[/dropcap]

[tabs]
[tab title=”ENDA”]1 Peugeot 208
2 LED valgusti mu rattale
3 Isegi aiakäru ei ole vaja!
4 Klaasisulatusahi
Pirelli kalender

Accelerista Peugeot 208

“Kes ütles, et klaasisulatusahi ei või olla lelu? Vabal ajal tuleks tegeleda mõistlike harrastustega. Mina teen klaasist näiteks ehteid. Mis puutub liikumisvahenditesse, siis need peaksid vastama vajadusele ja olema võimalikult säästlikud. Jalgratas on mul olemas, tegelikult ka auto. Aga kui peaksin auto valima, siis muidugi sellise, mis on säästlik, säästlik, säästlik!”
[/tab]

[tab title=”KADI”]1 Mazda5 – kasutatud, aga kvaliteetne
2 PUKY jooksuratas, väikelapse parim kaaslane
3 Üks korralik dildo – mul on lilla ja mootoriga!
4 Tavaline aiakäru, pumbatavate rehvidega
5 Hambahari Foreo Issa, no puhas kosmos!

Accelerista Kadi“Üks ekstrasoov on mul Jõuluvanale ka: et ma mitte kunagi ei jõnksutaks enam kui manuaaliga kohalt võtan!”

“Mazda5 on mu ustav kaaslane, auto nr. 1 juba 5 aastat! Paari kriimustusega siin ja seal, salongist leiduvate küpsisetükkide, mahaloksunud jogurti ja tee jälgedega. Aegajalt salongis esile kerkiva haisuga (müstika valdkonnast mu jaoks senini, sest seda ka siis kui auto imekombel mõnikord puhtusest läigib). Teise käiguga kohalt suudan võtta VAID mina, sest lihtsalt tunnetus veab kõiki teisi alt.” 

“Oh, hambahari Foreo, puhas kosmos! Kui ma Foreot esimest korda nägin, tekkis kohe kahtlus, et tegelikult käib see vidin küll kuhugi mujale kui suuõõnde. Silikoonist helesinine ovaaljas ja põriseva mootoriga. Pööraselt seksikas! Aga tegelikult muidugi jah, hambahari…” [/tab]

[tab title=”LENA”]1 Aston Martin DB11, sest Bugatti Chironi enne kevadist Genfi autonäitust ei saa!
2 Hoverboard! Peaaegu nagu ratas, aga sellega on lõbus sõita
3 The Dash, nr.1 juhtmevabad kõrvaklapid. Juhtmega klapid on lihtsalt nii ahistavad!
4 Üks keskmisest nutikam kodurobot leiaks rakendust
5 Salasoov, mille detailid jätan esialgu enda teada. Aga see on seotud teatavate tuule jõul liikuvate sõidukite ja nendega seonduvate tegevustega.

Accelerista Lena [/tab]
[tab title=”MARIKA”]1 Jaguar XE
2 Ööbik elektriline linnarattas
3 Robotniiduk oleks asjaks
4 Legodest küpsisekaunistaja oleks tore
5 Kogu perele Foreo Issa hambaharjad muidugi!

Marika Accelerista Jaguar (1)“Armastan mugavust ja head disaini ja et auto on vastutulelik ja annab mulle mu eksimused andeks. Näiteks korrigeerib mu tsentrifugaaljõudu trotsivat sõidukaart või liiga järsku pidurdust ABSiga libedal teel või paneb pimedas ise tuled põlema. Eriti meeldib mulle see, kui liigutan istet ja siis tema liigutab peeglid ise õigeks (mmuah Jaguar). Suurepärane!

Seepärast soovingi püsisuhet ühe suurema, kena disainiga, sportliku, erksamat sorti, mugavust pakkuva, rohkete lisadega isendiga. Hea väljanägemine on kohustuslik! Kütusekulu ja muud kulud võiks olla mõistlikud. Mõtlen endiselt Jaguarist…”

[/tab]
[tab title=”MAARJA”]1 Nissan GT-R Nismo OH MY GOD YES
2 KTM Freeride 350,  mis sest, et sõita ei oska… veel
3 Parrot Bebop droon
4 Hartan Skater GT
5 Minu imevidin on Dell Alienware

Nissan GTR [/tab]
[tab title=”TUUL”]1 Nissan Navara NP300 või Titan
2 Ööbik võiks roosa laste elektriratta teha
Pakirobot, mis kooliasju veaks
Edisoni väike robot, mis Legodega sobib
5 Foreo Issa laste hambahari

Accelerista Tuul Navara

“Mulle meeldivad ralliautod, aga selle kastiautoga on hea minna ükskõik kuhu pikniku pidama. Me näiteks eelmisel nädalavahetusel käisime kõik koos kuskil, kus teid üldse ei olnud ja sõitsime siis läbi muda ja vee vana veski juurde ja sõime seal pannkooke ja jõime teed. Kui tagasi tulime, siis hakkas natuke lund sadama. “

Accelerista Waldorf nukk“Tüdrukud tahavad kindlasti Jõuludeks nukku. Minu lemmikud on pehmed, ise tehtud nukud. Sellepärast ma soovin kõikidele tüdrukutele, et soovige parem selliseid nukke, kellel on lõngast juuksed ja riidest keha, ja kellele saab riideid õmmelda ja kududa. Need nukud on palju armsamad kui mingid barbid.”
[/tab]
[tab title=”YLLE”]1 Porsche 911 Carrera S
2 Ööbik Fatbike
3 Pininfarina Zetor traktor
4 Nibble Plus nutivibraator
5 Pirelli kalender

“Siis, kui saatsin toimetusele palve, kirjutada oma kinginimekiri ja lisasin juurde oma näidisnimekirja, seisis mul autode alajaotuses soomlaste 1MW Toroidion. Kui hakkasin oma pildialbumeid läbi lappama, jõudsin ikka ja jälle tagasi Tenerife reisi ja Porsche Carrera S-ini. Kaks kuud tagasi oleksin ma küsijale vastanud, et minu järgmine sõiduk on kindlasti “sportlane” ja tõenäoliselt Porsche Cayman.

Nüüd ei ole ma selles enam niiväga kindel, sest Carrera S on… no on auto! Säärane, mis sobib – andke nüüd andeks – enam mitte kahekümnendates naisterahvale vaid kenale, kahekümneseitsmesele daamile ja sealt edasi, kuniks see kakskümmend seitse ükskord oma neljarattalise tugiraami vastu peab vahetama. Carrera on mugav, võluvalt kena ja suurepäraselt naisterahva varba-ja käepuudutusele alluv sõiduk. Mida muud võiks veel tahta… ahjaa, seekord mitte punast vaid seda Miami Blue’d.”

Accelerista Ylle Porsche

“Ööbiku Fatbike’iga on omaette lugu. Mul oli suurepärane võimalus, seda oma koduse männiku all proovile panna. Esimene mulje oli rabav – vajutad nupust akupaki sisse, võtad sõiduasendi, “annad pedaali” ja viuh! üle küngaste ja kändude, läinud sa oledki. 

Kauaks mulle seda rõõmu ei jätkunud, sest kaameramees, kes pidi tegema video sellest, kuidas soliidne kiirendajanna Ööbikuga proovisõitu teeb, läks nähtust nii leili, et kiskus mul ratta käest ja kadus silmist.

Järgmisena tormas uksi enda järel laiali unustades majast härra abikaasa, kes omakorda Ööbikut enda kätte kiskuma hakkas. Nii nad seal siis kisklesid ja kimasid, nii kaua kuni valgust oli; ja kui pimedaks läks, kihutasid edasi, sest ratas on varustatud väga võimsa prožektorlaternaga… mina tulin tuppa, küpsetasin mäekõrguse kuhja pannkooke ja andsin endale lubaduse, et 2016. aastal olen esimeste seas, kes endale Ööbik Fatbike’i uue mudeli soetavad.”

[/tab]
[/tabs]

[dropcap]POP HAMBAHARI[/dropcap] Tuleb välja, et kiirendajannad soovivad Jõuluvanalt kõige rohkem… nutihambaharja! Eks ole, hammaste tervisest sõltub meie üldine heaolu! Silma jäi veel Nissan oma toodetega – soovid käisid seinast seina, pikapist jõuramini… Jalgrataste hulgas aga võidutseb kodumaine Ööbik.

Kes nüüd psühhoanalüüsiga tegeleda tahab, ju see siis oskab meie soovinimekirjade põhjal üht ja teist meie kohta ka järeldada. Kes aga vuuduust ei hooli, võib lihtsalt teadmiseks võtta, et Accelerista tüdrukud on… ägedad, vägevad, kiired ja tervislikest eluviisidest hoolivad!

[dropcap]TAAS-UUS-ISE[/dropcap] Kui loete Enda, Kadi, Tuule soovitusi, siis leiate sealt vihjeid taas- ja uuskasutusele, säästvale mõtteviisile ning isetegemise rõõmule. Igasuguseid soovinimekirju võib ju teha, aga fakt, et kõike ei peagi omama ning kõige armsamad on need kingitused, mille sisse kinkija on pannud oma südameheaduse ja käsitööoskuse.

Et meenutada, mis on taaskasutus, uuskasutus ja isetegemise rõõm, lõpetuseks üks kena lühifilm, kus kõik see kenasti lahti seletatakse. Tegu on ühega avalikku tähelepanu pälvinud sarja “Maa, armastan Sind!” 50st keskkonnaklipist, mille stsenarist-režissöör on Rasmus Merivoo ning mille eesmärk on meid keskkonnateemadel kaasa mõtlema ja tegutsema panna. Accelerista soovitab!

Ja nüüd kõik ruttu Jõuluvanale kirja kirjutama!

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.