Suure ekraaniga nutitelefonide ehk nuhvlite müük kasvas Eestis selle aasta veebruaris aastatagusega võrreldes enam kui neli korda, selgub uuringufirma BRC andmetest. Brändidest on populaarsemad Samsung ja Huawei. Üha rohkem ostetakse kallima kategooria nutiseadmeid.

Möödunud aasta veebruariga võrreldes tõusis tänavu aasta teisel kuul lausa mitmekordselt, kokku ligi 4,5 korda, eriti suurte ekraanidega nutitelefonide müük.

Kui 2018 aastal osteti veebruaris suuri nutitelefone kõigest 14 protsenti, siis käesoleva aasta veebruariks tõusis see koguni 64 protsendini. 2018. aasta veebruaris osteti kokku 3800 ja käesoleval aastal 16 600 nutitelefoni.

Kogu jaemüügiturul osteti mobiiltelefone uuringufirma andmetel mullusega võrreldes peaaegu sama palju, kokku 25 900.

Kasvutrendi näitas nutitelefonide müügitulu, tõustes ligi nelja protsendi võrra. Valdava osa ostetud uutest nuhvlitest moodustasid enam kui kuue tollise ekraaniga seadmed ja seejärel 5,45-5,8 tollise ekraaniga telefonid.

Kõrvutades veebruari müügitulemused 2018. aasta andmetega, selgub, et kõige enam ongi tõusnud just kuuetolliste ja suuremate ekraanidega telefonide müük.

Klientide eelistused nutitelefonide osas on iga aastaga muutumas ja tootjad lähevad tõusvate trendidega kaasa.

Ühelt poolt läheb tootjatel suuremate nutitelefonide valmistamine koguaeg soodsamaks, aga teisalt on näha ostjate selget eelistust just suurema ekraani järele, sest nendelt on oluliselt lihtsam tarbida multimeediat.

Kuna nutitelefonidest tarbitakse aina rohkem sisu, tagabki parema kasutuskogemuse suurem ekraan. Telefon pole enam aastaid ainult helistamiseks ja inimesed on lisatud võimalusi asunud aktiivselt kasutama.

Telefonist saab lugeda raamatut, vaadata telesaateid ja videosid, mängida, saata kirju ja digitada dokumente, ka oma terviseandmeid saab koguda nutiseadmesse ning neid kasvõi perearstile edastada.

Kasutusmugavus on üheks märksõnaks, mis on täna nutitelefonide turul ülioluline ja selle paneb paika just tarbija eelistus.

Oma koht on jätkuvalt ka väiksematel nutitelefonidel, sest nende austajad pole kuhugi kadunud – küll aga jääb neid ajaga aina vähemaks.

Suure ekraaniga nutiseadmete müügi hüppelisele kasvule on hoogu andnud ka tehnika kiire areng, mis on toonud tarbijatele sisuliselt äärest-ääreni ekraanid, ilma, et telefon ise suuremaks muutuks.

Muuhulgas tõusis aastatagusega võrreldes 3 protsenti mobiiltelefonide müügitulu, kokku 8,2 miljoni euroni, kuid samas on BRC andmetel viie protsendi võrra langenud nutitelefonide tükimüük, mis näitab selgelt, et kliendid on asunud ostma kalleimaid mudeleid.

Kaanepilt: Pixabay. Allikas: Elisa

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.