Teisipäev, 5. märts 2024
Samsung tõi Eestis ja mujal maailmas müügile ettevõtte uue hiigelsuure arvutimänguritele suunatud monitori Odyssey Ark. Tegemist on 55-tollise 1000R kurviga nõgusa monitoriga, mis pakub lisaks paljudele mängimiseks mõeldud funktsioonidele ka 165 Hz värskendussagedust ja 1 ms reageerimiskiirust.

„Kui arvestada, et paljud täna eestlaste kodudes olevad nutitelerid on 55-tollised, siis on Odyssey Ark tõepoolest väga suur. Samas on monitor nõgus, mis muudab sellele lähedal istudes vaatamiskogemuse täiesti normaalseks. Lisaks on monitor loodud selleks, et kasutaja saaks korraga üksteise kõrvale asetada mitu eri akent, näiteks mäng ühes, dokument teises ja mõni YouTube’i video kolmandas,“ sõnas Samsung Eesti tootekoolitaja Erko Ensling.

Samsung Odyssey Ark monitor

Odyssey Ark monitoril on ka äärmiselt mitmekülgne jalg, mille abil saab ekraani piklikku vertikaalvaatesse keerata. Kuna monitor on sedavõrd suur, siis on see justkui kolm 27-tollist 16:9 küljesuhtega ekraani üksteise peal. Ekraaniga tuleb kaasa spetsiaalne Ark Dial pult, millega on kasutajal võimalik mugavalt eri küljesuhete ja muude ekraanisätete vahel valida.

Ark Dial on sarnaselt paljude tänaste Samsungi pultidega varustatud päikesepaneeli ja USB-C pesaga, seega ei pea selle kasutamiseks keskkonda kahjustavaid ühekordseid patareisid kasutama.

Samsung Odyssey Ark monitor

Ekraanitehnoloogia poolelt on Odyssey Ark 4K resolutsiooniga, 1 ms reageerimiskiiruse ja 165 Hz värskendussagedusega HDR Quantum Mini LED kuvar. Monitor on kaetud mattkattega, mis hoiab ära valguse peegeldumise ja lisaks toetab kuvar ka AMD FreeSync Pro tehnoloogiat.

Koos võimsa pilditehnoloogiaga on Odyssey ARK monitoril sisseehitatud võimekad kõlarid, et kasutajatel oleks võimalik lihtsamaid tegevusi teha ilma kõrvaklappe kasutamata. Kokku on monitoril neli Dolby Atmos toega kõlarit ja kaks seadme keskosas asuvat basskõlarit. Kõlaritega koos on monitoril Samsungi uus Sound Dome tehnoloogia, mis analüüsib seadmest tulevat heli ja muudab selle ruumiliseks ning rikkalikumaks.

Uus Odyssey Ark monitor on Eestis müügil juba täna.

Samsung Odyssey Ark monitor

Fotod: Samsung

KOMMENTEERI SIIN