Mis imeloom on VoWiFi ja milliste nutifonide omanikud saavad seda kasutada?

Pinterest LinkedIn Tumblr +
VoWiFi ehk Voice Over WiFi on teenus, mis võimaldab kõneleda WiFi võrgu toel. Teenust arendavad kõik suuremad operaatorid, esimesena hakkas VoWiFi kõnesid pakkuma Telia. Selleks, et teenust kasutada, peab olema kasutajal telefon, mis WiFi võrgus kõnelemist toetab.

Kel on taskus Samsung Galaxy S9 või S9+ ning koduoperaatoriks Telia, on õnnega koos, sest saavad uut häälkõnede teenust kasutada.

Aga Samsungi ostma või üle jooksma Teliasse pole kohe vaja hakata, sest sama teenus jõuab kohe ka teiste operaatorite valikusse. Seega veidi kannatust.

Samsung esimene, Huawei teine…

Samsung tegi juba aprillis oma Galaxy S9-seeria mudelitele tarkvarauuenduse, mis võimaldab kasutusele võtta Telia VoWiFi teenuse.

Kuna Samsa lipulaevad on ühed ostetumad Eestis üldse, siis saavad teenusest rõõmu tunda tuhanded 9-seeria omanikud.

„Telia võrgus on täna tuhandeid Samsung Galaxy S9-seeria mudelite kasutajaid, kellel on nüüd võimalus uut teenust kasutama hakata. Esimesed neist on VoWiFi oma seadmetes aktiveerinud ning juba kasutavad uut kõneteenust,“ märkis Telia Eesti tehnoloogiadirektori Kalle Arula.

Mida teevad aga Huawei-lembesed? Nemad veel natuke aega kannatavad. Telia tehnoloogiajuhi kinnitusel jõuab VoWiFi lahendus Telia klientideni järk-järgult, vastavalt telefonitootjate tarkavarauuendustele.

Lähiajal peaks jõudma tarkvarauuendus ka Huawei Mate 20 Pro ja Samsung Galaxy S10-seeria mudelitele ning aegamööda täieneb VoWiFi toega mudelite valik veelgi.

Tuleb välja, et kõik pole veel kadunud ning Eesti majakas päris ära ei kustu – VoWiFi taoliste tehnoloogiate rakendamisel oleme me maailmas esirinnas.

Lisaks WiFi-toega häälkõnedele on meil olemas ka e-SIM teenuse tugi, mida saab kasutada nutikellaga ja meil kipub olema üks kõige Samsungi-lembesem rahvas!

“Samsungi eesmärk on olla oma toodetega alati tehnoloogiamaailmas eesrindlik ja tuua inimesteni lahendusi, mis muudavad nende elu mugavamaks. Täpselt seda VoWiFi kõned aitavadki teha,“ ütles Samsung Eesti mobiilidivisjoni juhi Antti Aasma.

Parem levi, parem kõnekvaliteet; mõnikord

VoWifi võimaldab teha nutitelefoniga kõnesid traadita interneti võrgus, laiendades niimoodi mobiilikõnede „leviala“ ning pakkudes teatud juhtudel siseruumides ka paremat kõnekvaliteeti.

Ainsa mobiilioperaatorina pakub Telia Eestis juba 2016. aastast VoLTE teenust ehk mobiilset kõnesidet 4G võrgus.

VoWiFi on nimetatud teenuse oluliseks täienduseks. VoWiFi on oma tööpõhimõttelt 4G mobiilikõne pikendus – kui hoones pole näiteks mobiililevi VoLTE kõne tegemiseks piisavalt tugev, valib telefon saadaoleva WiFi võrgu. WiFi levialast väljudes liigub aga kõne sujuvalt üle 4G mobiilivõrku.

Kalle Arula lisas, et kuigi Eesti on täna enam kui 99 protsendi ulatuses mobiilileviga kaetud, leidub asukohti, kus levi on nõrgem ning väiksema tundlikkusega telefon ei pruugi seda kinni püüda.

Küll suudab seda enamasti teha korraliku antenniga varustatud 4G ruuter, mis inimese koju WiFi-leviala loob.

„Ka sellisel juhul on VoWiFi lahendusest palju abi, kuna see võimaldab teha mobiilikõnesid koduses WiFi võrgus, mis tavaliselt ulatub ka hoonest välja ja täiendab sellega leviala nii hoone sees kui väljas.“

Aktiveeri teenus ja hakka lobisema

WiFi kõnede tegemiseks peab kasutajal olema Voice Over WiFi toega nutitelefon, mis on varustatud telefonitootja kõige värskema tarkvaraga ning seadmes peab olema aktiveeritud Telia VoLTE ja VoWiFi kõneteenus.

WiFi kõnede toe olemasolule telefoni tarkvaras viitab reeglina see, kas telefoni kõneseadete all on olemas WiFi-kõnede nupuke, mida annab sisse ja välja lülitada

Telia VoWiFi teenusega liitumine eraldi midagi ei maksa. Samuti ei erista Telia VoWiFi kõnesid mobiilikõnedest – kõnede tasustamine toimub samal põhimõttel nagu „tavaliste“ mobiilikõnede puhul, vastavalt kliendi poolt valitud kõnepaketi tingimustele.

Telia võrgus moodustab VoLTE ehk 4G kõneside täna enam kui kolmandiku kogu mobiilse kõneside mahust ning VoLTE kõnesid kasutab juba 200 000 klienti.

Allikas: Telia, Samsung

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.